HNL: Cibalia ispala iz Prve lige

Nogometaši Cibalije porazom 1:2 od Lokomotive u Zagrebu u susretu posljednjeg, 36. kola izgubili su prvoligaški status ostavši na posljednjem mjestu Prve HNL s 26 osvojenih bodova.

S obzirom na ishod zagrebačkog dvoboja, bilo je jasno kako će Istra 1961 igrati u dodatnim kvalifikacijama za ostanak protiv Varaždina bez obzira na to kako završi njezin dvoboj protiv Rudeša u Puli. Utakmica je završila podjelom bodova 1:1 pa je Istra 1961 prvenstvo završila s bodom više od Cibalije.

U prvih 70-ak minuta utakmice u Kranjčevićevoj ulici nije se događalo ništa vrijedno spomena, da bi zatim malobrojni gledatelji u samo 10 minuta vidjeli tri priznata i jedan poništeni pogodak te promašeni 11-erac.

Prvo je Cibaliji u 73. minuti poništen gol, da bi u 74. minuti Lokomotiva povela lijepim udarcem Majera. No, samo četiri minute potom upravo je Majer igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no udarac Barišića s bijele točke obranio je Hendija. Ipak, upravo je Barišić u 79. uspio poravnati na 1:1 i tako se iskupiti za promašeni kazneni udarac samo minutu ranije. No, u 82. minuti je Valentić prvim golom u sezoni poslao Cibaliju u drugu ligu.

U Puli je domaći sastav poveo golom Vojnovića koji je u 35. minuti lijepim udarcem glavom pogodio mrežu gostiju. Rudeš je u 56. minuti odličnim pogotkom Ivančića s vrha kaznenog prostora izjednačio na 1:1. Rezultat se nije mijenjao do kraja dvoboja, iako je Istra 1961 u 82. minuti imala kazneni udarac, no pokušaj Vojnovića obranio je Picak.

Istra 1961 tako je prvenstvo okončala s 27 bodova, jednim više od Cibalije, ali kako je bila bolja i u međusobnim susretima plasirala bi se u dodatne kvalifikacije i da su ova dva sastava prvenstvo završila s istim brojem bodova.