HKK Zrinjski napravio veliki korak ka startnoj jedinici prije doigravanja

Zrinjski je vodeća momčad košarkaškog prvenstva BiH nakon pet odigranih kola Lige za prvaka s obzirom da su “Plemići” sinoć slavili gostujuću pobjedu nad Igokeom 88:85, pa su sada na vrhu poretka s omjerom od 4 pobjede i 1 porazom, dok Igokea ima skor 3-2. Samim time momčad Hrvoja Vlašića sada je jako blizu startne jedinice prije Play-offa.

Utakmica je bila rezultatski jako zanimljiva s obzirom da su Mostarci nakon prvoga poluvremena imali prednost 46:41, ali je domaćin bolje igrao u nastavku dvoboja, pa je nakon treće četvrtine imao vodstvo 68:64, no gosti se nisu predavali, odigrali su odličnih zadnjih deset minuta, ponovno preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju zasluženo trijumfirali.

Toure Murry je predvodio Mostarce s 19 poena u ovom dvoboju, Smajlagić je dodao 15, dok su po 13 koševa ubacili Miličević i Sokolović. Zanimljivo, kod domaćih je daleko najraspoloženiji bio Robert Rikić s učinkom od 27 poena i 12 skokova.