Higuain presudio Interu, Juventus preuzeo lidersku poziciju

Juventus je srušio Inter 2:1 na Meazzi u velikom derbiju talijanskog nogometa. Pobjedom je aktualni prvak preskočio večerašnjeg protivnika na ljestvici i opet zasjeo na prvom mjestu.

Stara dama prekinula je niz Intera od svih šest pobjeda i nanijela mu prvi poraz u sezoni, prenosi Index.hr.

Dybala je donio vodstvo gostima već u četvrtoj minuti. Potom je Cristiano Ronaldo pogodio gredu u devetoj, a Lautaro Martinez u 18. minuti izjednačio iz penala, a pobjedu Juventusu donio je Gonzalo Higuain u 80. minuti.

Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret za Inter, dok Marija Mandžukića nije bilo ni na klupi novog lidera Serie A.

Viđen je tvrdi, ali i otvoreni derbi na Meazzi u Milanu, gdje su se obje momčadi smjenjivale u napadima i prilika, pa je itekako bilo poslao i za golmane Samira Handanovića i Wojciecha Szczęsnyja. Dybala je otvorio dvoboj na startu utakmice kada je s lijeve strane opalio i pogodio suprotni kut za vodstvo gostiju.

Mogao je Juve nakon pet minuta od gola Dybale i do 2:0, ali je sjajno Ronaldov prodor i udarac s ruba šesnaesterca završen pogođenom gredom.

Inter je bio na mukama u tim trenucima, a onda nakon preživljene grede se ohrabrio prema naprijed, a u 18. minuti je zbog toga i nagrađen. Poslije ubačaja s desne strane lopta je u ruku pogodila Mattjisa De Ligta, a sudac Gianluca Rocchi pokazao na penal.

Loptu na bijelu točku namjestio je Martinez i pogodio donji lijevi kut za 1:1 i oduševljenje na tribinama nogometne katedrale.

No, to nije previše poremetilo Juventus, koji je u 43. minuti opet poveo, ali… Cristiano Ronaldo je lijepim udarcem svladao Handanovića, ali je Dybala, koji mu je asistirao, bio u malom zaleđu, pa je pogodak poništen nakon pregleda VAR-a.

Prvu veliku, a i najveću na utakmici imao je Inter u 68. minuti. Pucao je Matias Vecino s ruba šesnaesterca, lopta pogodila De Ligta u leđa i završila u vratnici. I onda, kako samo to zna klub iz Torina, u trenucima dok je Inter bio nešto bolji – stigla je kazna. Juventus je u 80. minuti još jednom poveo, a sjajnu akciju pogotkom je okrunio Higuain, koji je u igru ušao u 62. te probio Handanovića udarcem s desne strane šesnaesterca poslije odlične asistencije Rodriga Bentancura.

Juventus je novi lider Serie A, gdje brani naslov prvaka i devetu sezonu zaredom, dok je Inter prvim porazom u sezoni pokvario savršeni učinak do sada u prvenstvu.