Hezonja odigrao utakmicu sezone, Bogdanović standarno dobar

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Mario Hezonja imali su solidnu šutersku večer, međutim njihove momčadi Indiana i Orlando upisali su poraze.

LA Clippersi su na gostovanju kod Orlanda stigli do pobjede 106:95. Domaćin je dobio prvu četvrtinu 24:13, no u drugoj su gosti uzvratili s 32:16. Clippersi su pred kraj treće dionice zaigrali sjajno i opet povećali svoju prednost na osjetljivu razliku. U zadnjoj dionici gosti su odradili rutinski posao i tako slavili u ovome susretu.

Goste su do slavlja predvodili Lou Williams s 31 košem i osam asistencija, a sjajan je bio i DeAndre Jordan sa 16 koševa i čak 20 skokova. Kod Orlanda najučinkovitiji je bio Jonathon Simmons s 20 poena. Mario Hezonja je iskoristio brojne izostanke i za 35 minuta postigao 17 koševa, uz devet skokova i četiri asistencije.

Dečko je sposoban. Posljednjih godina se traži, međutim kada se izbori za minutažu onda pokazuje sjajne bljeskove. Sve je to dio razvoja mladog igrača, rekao je trener Magica Frank Vogel koji je Hezonju drugu utakmicu u nizu gurnuo u startnu petorku. Orlando je i dalje bez ozlijeđenih Aarona Gordona, Evana Fourniera, Terrencea Rossa, Arrona Afflala i Jonathana Isaaca.

Nedostaje nam nekoliko važnih igrača i nismo kompletni. Međutim, ovo je prilika da se i drugi nametnu, dodao je Vogel.

Bogdanović je u dvoboju protiv Oklahoma Cityja bio standardno dobar. Za 36 minuta je zabio 15 koševa, uz četiri skoka i tri asistencije, međutim Pacersi su izgubili 95:100.

Domaćin je bolje otvorio susret i nakon 12 minuta imao je pet koševa prednosti. Međutim, u nastavku gosti su zaigrali bolje i na veliki odmor su otišli s pet koševa viška (51:46). U trećoj dionici gledali smo neizvjesnu borbu u kojoj su Pacersi poveli, ali Oklahoma je vratila prednost i nakon tri odigrane četvrtine gosti su vodili 73:69. Posljednju dionicu Westbrook i društvo otvaraju sjajno i svoju prednost povećavaju na 11 koševa razlike. Indiana se uspjela vratiti na samo koš zaostatka (95:96) 40 sekundi prije kraja, ali nije uspjela više od toga. Na kraju Oklahoma dolazi do pobjede.

Steven Adams je za Oklahomu zabio 23 koša uz 13 skokova, dok je Russel Westbrook upisao triple-double s 10 poena, 12 asistencija i 17 skokova. Paul George, bivši igrač Indiane koji je preselio u redove Thundera u zamjenu za Victora Oladipa i mladog Domantasa Sabonisa, zabio je 12 koševa uz pet asistencija.

Znao sam da neće biti lako, bio sam spreman na sve uvrede navijača. No, sretan sam što je ovaj cirkus završio, rekao je George nakon utakmice. Uvrede s tribina očito su ga dekoncentrirale jer je imao šut iz igre 3-14, a za tricu 2-7.

Paul se odlično držao. U obrani je bio sjajan i kao da ga ova drama nije previše pogodila, dodao je trener gostujućeg sastava Billy Donovan. U domaćim redovima najefikasniji je bio Victor Oladipo sa 19 koševa, Bogdanović je dodao 15, a Darren Collison 14 koševa.

Domaći poraz je upisao i Phoenix od Toronta (109:115). Gosti su gotovo rutinski stigli do pobjede. Toronto je na poluvremenu imao šest koševa viška, a u trećoj četvrtini Kanađani povećavaju vodstvo na 13 koševa razlike što su u zadnjoj dionicu obranili.

Goste su do pobjede predvodili sjajni DeMar DeRozan sa 37 koševa, sedam skokova i četiri asistencije. Serge Ibaka je dodao 21 koš i 13 skokova, a Jonas Valanciunas 20 koševa i 11 skokova. Za Sunse, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Devina Bookera, dobru partiju pružio je Troy Daniels s 32 koša. GregMonroe i T.J. Warren su dodali po 17 koševa. Dragan Bender je za Phoenix igrao 28 minuta postigavši pet koševa uz četiri skoka i asistenciju.

Boston Celticsi su na krilima sjajnog Kyrie Irvinga došli do pobjede u svojoj dvorani protiv Denver Nuggetsa rezultatom 124:118. Irving je ‘brojao’ do 33, a tome je dodao i sedam asistencija. U dresu Denvera najbolji pojedinac je bio Gary Harris koji je postigao 36 poena.

Portland je stigao do slavlja na gostovanju kod Miamija 102:95. CJ. McCollum je za Portland postigao 28 koševa, dok je na drugoj strani Ellington zabio 24 poena.

Rezultati susreta NBA lige:

Indiana – Oklahoma City 95-100
(Bojan Bogdanović je za Indianu za 36 minuta zabio 15 koševa, uz četiri skoka i tri asistencije)
Orlando – LA Clippers 95-106
(Mario Hezonja je za Orlando igrao 35 minuta postigavši 17 koševa, uz devet skokova i četiri asistencije)
Washington – Memphis 93-87
Boston – Denver 124-118
Miami – Portland 95-102
Chicago – Utah 103-100
New Orleans – Milwaukee 115-108
Phoenix – Toronto 109-115
(Dragan Bender je za Phoenix igrao 28 minuta postigavši pet koševa uz četiri skoka i asistenciju)

NORTHWEST DIVIZIJA
1. Minnesota 16 12 .571 –