Hercegovci u Austriji bodrili košarkaše Hrvatske za novu pobjedu

U trećoj utakmici pretkvalifikacija za EuroBasket 2025 hrvatska košarkaška reprezentacija je u Grazu ostvarila i treću pobjedu. Izabranici Ace Petrovića su pobijedili Austriju rezultatom 75-100.

Povela je Austrija 5-0, Dario Drežnjak dvjema tricama donio Hrvatskoj vodstvo 7-8, no bio je to tek kratkotrajni bljesak. Domaćini su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 24-18.

Još je neko vrijeme trajala prilagodba na austrijsku igru, a onda serijom poena Roka Prkačina Hrvatska bježi na devet poena viška (31-40). Umjesto mirnog privođenja poluvremena kraju Hrvatska upada u krizu, a Austrijanci stižu do izjednačenja (40-40).

Dario Drežnjak je bio igrač koji je odgovorio na ovaj izazov i povukao momčad Ace Petrovića do 40-48, da bi Vujošević tricom na isteku poluvremena nagovijestio uzbudljiv nastavak susreta.

Hrvatska ni u trećoj četvrtini nikako nije uspijevala odvojiti, Austrijanci su se držali između 4 i 7 koševa zaostatka. A onda je Perković pogodio tricu, Kapusta ukrao dvije lopte, Prkačin zakucao, Dario Drežnjak zabio još jednu tricu pa je Hrvatska odletjela na +14 uoči početka posljednje četvrtine (59-73), piše HKS.

U posljednjoj dionici Hrvatska je kvaliteta došla do izražaja, a prednost je u jednom trenutku iznosila i 28 koševa (67-95). Zabilježimo i konačni rezultat utakmice 75-100.

Podrška Hercegovaca ni u Austriji nije nedostajala jer su Hercegovci sa zastavom Tomislavgrada iz prvog reda bodrili hrvatske košarkaše.