“Hat-trick” sjajnog Marija Pašalića, čak 6 golova Atalante protiv Brescije

U susretu 33. kola Serie A Atalanta je pobijedila Bresciju sa 6:2, a čak tri gola za sjajne domaćine postigao je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić, prvi već u drugoj minuti utakmice. To mu je prvi “hat-trick” u seniorskoj karijeri.

Pašalić je dobio loptu od Malinovskog, ušao je u kazneni prostor i pogodio golmanov bliži kut.

Izjednačio je na 1:1 u osmoj minuti Torregrossa nakon velike pogreške Caldare, no do kraja poluvremena vodstvo Atalante u potuno jednosmjernoj utakmici podebljali su De Roon (25), Malinovski (28) i Zapata (32).

Svoj učinak “podebljao” je i Pašalić, koji je u 56. minuti, opet na asistenciju Malinovskog, postigao svoj osmi gol sezone, a onda je samo dvije minute kasnije dodao i treći, nakon što mu je obrana Brescije praktički “poklonila” loptu, piše HRT.

Poraz Brescije ublažio je još malo drugim pogotkom Nikolas Spalek u 82. minuti.

Osim Pašalića u početnih 11 Atalante bio je i mladi hrvatski branič Boško Šutalo. Obojica su odigrali cijelu utakmicu. Za pobjednike nije nastupio najbolji strijelac Luis Muriel, koji je pao u svom bazenu i ozlijedio glavu.