“Hat-trick” Lea Messija odveo Barcelonu na vrh

Nogometaši Barcelone pobijedili su Celtu Vigo s 4-1 (2-1) u dvoboju 13. kola španjolskog prvenstva na Camp Nou, a kapetan Katalonaca Lionel Messi postigao je još jedan “hat-trick” s dva gola iz slobodnih udaraca te jednim postignutim iz jedanaesterca.

Svoj 52. “hat-trick” u karijeri, a 34. u utakmicama španjolskog prvenstva Messi je počeo u 23. minuti kada je realizirao kazneni udarac dosuđen nakon igranja rukom braniča Celte Aidooa. Gosti su se nakratko vratili u ravnotežu u 42. minuti, kad je Olaza iz slobodnog udarca svladao Marc-Andrea ter Stegena.

No, tako je samo izazvao Messija koji je u sučevom dodatku prvog dijela pogodio prvi od dva “slobodnjaka”, ovaj s 25 metara udaljenosti. U trećoj minuti nastavka, sa slične pozicije, samo koji metar bliže vratima, Argentinac je pogodio gotovo identično mjesto. Gostujući vratar Ruben Blanco se još jednom ispružio koliko je mogao, ali nije uspio zaustaviti loptu.

Konačnih 4-1 u 85. minuti postavio je Sergio Busquets, svojim prvim pogotkom za Barcelonu nakon dvogodišnjeg posta.

Ivan Rakitić je ostao na Barceloninoj klupi za pričuve.

Uvjerljivom pobjedom Barcelona je došla na vrh ljestvice s 25 bodova, koliko ima i drugoplasirani Real Madrid, ali uz lošiju gol-razliku. Treći je Real Sociedad s 23 boda. Celta je ostala na 18. mjestu u zoni ispadanja.