Hat-trick Benzeme za visoku pobjedu Reala protiv Bilbaa, sjajna asistencija Modrića

Nogometaši madridskog Reala pred svojim su navijačima svladali Athletic Bilbao sa 3-0 (0-0) u dvoboju 33. kola španjolskog prvenstva, a sva tri pogotka postigao je francuski napadač Karim Benzema.

Francuz je prva dva gola postigao glavom, u 47. minuti na ubačaj Asensija, a u 76. nakon udarca iz kuta koji je izveo kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić. Benzema je “hat-trick” zaključio u 90. minuti, kad je prebacio istrčalog vratara Athletica Iaga Herreina.

Luka Modrić je bio u početnoj postavi i odigrao cijelu utakmicu za Real koji je stigao do 20. prvenstvene pobjede u ovoj sezoni, ali pet kola prije kraja ima još samo teoretske izglede za osvajanje naslova.

Nogometaši Getafea pred svojim su navijačima svladali Sevillu s 3-0 (2-0) i preskočili Andalužane na 4. mjestu ljestvice španjolske Primere, koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Strijeci za Getafe bili su Mata u 35. minuti iz kaznenog udarca te dva puta Molina; prvo u četvrtoj minuti sučeve nadoknade u prvom dijelu, također s bijele točke, a za konačnih 3-0 u 53. minuti.

Hrvatski reprezentativac Marko Rog je za Sevillu igrao od 69. minute, ali nije uspio donijeti bitniju promjenu.

Vodeća Barcelona ima 77 bodova, devet više od drugoplasiranog Atletico Madrida, dok je Real Madrid treći sa 13 bodova zaostatka za Kataloncima. Athletic Bilbao je ostao na sedmom mjestu sa 46 bodova, pišu Sportske novosti.

U nedjelju su na rasporedu još preostale dvije utakmice 33. kola: Villarreal – Leganes (18:30 sati) i Betis – Valencia (20:45).