Harden Houstonov junak u Oaklandu, zvižduci za Leonarda

U NBA ligi odigrane su tri utakmice, a u “ljepotici” večeri u Oaklandu Houston je na krilima sjajnog Jamesa Hardena nakon produžetka svladao Golden State Warriorse 135:134.

Harden je 43 sekunde prije kraja četvrte četvrtine pogodio tricu za izjednačenje Rocketsa (119:119). U završnici produžetka Stephen Curry donosi prednost Warriorsima pogodivši 23 sekunde prije isteka vremena za 134:132, no u posljednjem napadu Harden opet preuzima odgovornost i s vrlo teške pozicije zabija tricu za konačnu pobjedu.

Harden je dvoboj završio sa 44 poena, 10 skokova i 15 asistencija. Kod Rocketsa se istaknuo i Clint Capela s 29 poena i 21 skokom, dok je Curry bio najučinkovitiji kod Warriorsa s 35 poena. Po 26 koševa za poraženu momčad ubacili su Kevin Durant i Klay Thompson, piše HRT.

U San Antoniju su navijači zvižducima i povicima “izdajnik” dočekali svog nekadašnjeg ljubimca, a sada u dresu Toronta, Kawhija Leonarda. Domaćin je slavio s uvjerljivih 125:107.

DeMar DeRozan izvsnom igrom i svojim prvim “triple-doubleom” u karijeri (21 koš, 14 skokova, 11 asistencija) predvodio je Spurse, ujedno se “osvetivši” Raptorsima koji su ga se odrekli upravo u zamjenu za Leonarda, iako je imao obećanje uprave kluba da ga neće mijenjati. Leonard je, baš kao i DeRozan, zabio 21 koš i bio prvi strijelac Toronta, dok je strijelce Spursa predvodio LaMarcus Aldridge s 23 poena.

U posljednjoj sinoćnoj utakmici Denver Nuggetsi slavili su u gostima kod Sacramento Kingsa 117:113 na krilima Jamala Murrayja (36 poena, od čega je 34 zabio u drugom poluvremenu) i Nikole Jokića (26 poena, 13 skokova). Buddy Hield zabio je 29 koševa za Kingse.