Hajduk s novim trenerom pobijedio Rijeku

U zaostaloj utakmici drugog kola SuperSport HNL Hajduk je pobijedio Rijeku rezultatom 2:0.

Prvi gol na Poljudu pao je u 66. minuti. Stipe Biuk je pogodio za 1:0. Krilni napadač Hajduka uzeo je loptu, krenuo u slalom, stigao do kaznenog prostora Rijeke i pogodio dalji kut gola Labrovića.

Kalinić je u 76. minuti povisio za 2:0 na asistenciju Marka Livaje.

Rijeka je kraj utakmice dočekala s igračem manje. Lunetta je dobio crveni karton u 84. minuti. Bio je ovo šesto poraz ove sezone za Rijeku, koja je na dnu ljestvice. Hajduk se popeo na drugo mjesto.

Novi trener Hajduka Mislav Karoglan na teren je izveo neobičan sastav, u kojem nije imao nijednog desnog beka. Na klupi su ostali Lovrencsics i Mikanović, a na desnoj je strani zaigrao David Čolina, inače lijevi bek. Splitski je klub od početka dominirao.

Obje momčadi koje su danas igrale na Poljudu imaju nove trenere. Umjesto Dambrauskasa, koji je dao ostavku prije samo dva dana, na mjesto trenera Hajduka stigao je Mislav Karlogan, dok je Cosmi zamijenio Budicina u Rijeci.