Hajduk nakon devet godina pokorio Dinamo na Maksimiru!

Slavi Hajduk, ali slave i Riječani. U najvećem derbiju hrvatskoga nogometa Hajduk je na Maksimiru s 0:2, golovima Ercega i Futacsa, savladao Dinamo, pa je Rijeka uz utakmicu manje zadržala četiri boda prednosti ispred najbližega pratitelja u borbi za titulu prvaka, a Splićani povećali svoje izglede u borbi za treće mjesto s Osječanima.

Početnih desetak minuta derbija Dinamo je imao pritisak, međutim gosti su u 15. minuti uzvratili preko Hamze koji je pokušao udarcem s nekih 25 metara, a Livaković krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

Dinamo je uzvratio preko Guilhermea u 20. minuti kada je ovaj pokušao s lijeve strane, no i Stipica je bio siguran. Tri minute kasnije, sjajan volej Soudanija s 20-ak metara, ali gostujući vratar još jednom izvrsno intervenira.

Gol je stigao nakon nepunih pola sata od početka utakmice. Igrala se 29. minuta kada Ante Erceg prima loptu od Futacsa, Livaković zaustavlja prvi, ali ne i drugi pokušaj gostujućega napadača, koji tako dovodi svoju momčad u vodstvo od 1:0.

Trener domaćih Petev ubrzo reagira, pa umjesto Kneževića u 33. minuti u igri je Sammir. Soudani je u 36. minuti zamalo reprizirao gol škaricama iz derbija s Rijekom na Rujevici, međutim ovoga puta pogodio je gredu, koja je tako bila saveznikom suparničke momčadi.

Velika gužva pred Dinamovim golom zbila se u 39. minuti, no na sreću po “modre” ostalo je minimalnih 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

Prva šansa u nastavku susreta viđena je već u 47. minuti, kada je Perić nakon ubačaja iz kuta bio viši od Stipice, ali je pucao pored gola. Soudani je u 52. minuti izašao sam na Stipicu, ali gostujući vratar ostaje nesavladiv. Hodžić je imao priliku u 56. minuti, za koju se sam izborio, ali je blokiran pri pokušaju udarca.

Nakon toga Petev uvodi Ćorića i Gojaka, nastavlja se kontinuiran pritisak domaćih, ali Stipica drži zaključanim svoja vrata. U 66. minuti prekrasnom paradom zaustavlja Soudanijev šut s vrha šesnaesterca, a potom u 70. minuti dolazi i do kraćega prekida zbog bakljade BBB-a. Torcida je u 75. minuti uzvratila paljenjem stolica na jugu.

Dinamo je u završnici dvoboja pokušao doći bar do jednoga boda, međutim dogodila se u 90. minuti kontra gostiju koju je Futacs okončao zgoditkom za konačnih 0:2, što će reći da je Hajduk nakon devet godina trijumfirao na Maksimiru, a samim time Riječane doveo nadomak prve titule prvaka Hrvatske.