Hajduk minimalnom pobjedom prošao u 3. pretkolo Europske lige

Nogometaši Hajduka plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gotovanju kod Renove u Skoplju.

Jedini pogodak na utakmici postigao je kapetan Hajduka Mijo Caktaš već u 4. minuti susreta.

Hajduk je u utakmicu krenuo odlučan pokazati kako je kvalitetniji sastav od Renove, a takav je pristup vrlo brzo dao rezultat. Jairo se domogao lopte na desnom krilu te ubacio na peterac domaćih gdje je stigao Caktaš i neometan glavom zatresao mrežu.

Samo pet minuta potom Gyurcso se našao sam oči u oči s vratarom Renove, no umjesto da poveća prednost njegov mlak udarac Velii je uspio zaustaviti. Domaći vratar istaknuo se i u 25. minuti kada je dobar pokušaj Diamantakosa iz poluvoleja sa 16 metara uspio odbiti u korner.

Kontroverzna situacija dogodila se u 30. minuti, tada su u domaćem petercu ostali ležati Gyurcso i Velii, na usporenoj snimci se vidi kako je Velii udario šakom u glavu Hajdukova napadača, no neuvjerljivi portugalski sudac Pinheiro je dosudio prekršaj u napadu.

Jedinu prijetnju po gol Hajduka u prvom poluvremenu domaći su složili u 37. minuti, ali udarac Shale prohujao je pored vratnice.

Hajduk je i početkom nastavka imao odličnu priliku za povećanje prednosti, Gyurcso je pronašao Jaira u kaznenom prostoru Renove, no Brazilac je promašio loptu.

U 69. minuti oba su sastava imala po veliku priliku, prvo je Gavazaj bio neprecizan u pokušaju za izjednačenje, dok je u protunapadu Hajduka Diamantakos izbio sam pred Veliija koji mu se bacio u noge, došlo je do kontakta između napadača Hajduka i vratara Renove, no Pinheiro ponovno nije dosudio kazneni udarac za Hajduk.

Tako je splitski sastav u samu završnicu ušao samo s golom prednosti, domaći su u posljendjih 15-ak minuta uspjeli napraviti pritisak, no niti jedan od njihovih pokušaja nije išao u okvir gola.

Hajduk će u 3. pretkolu sljedećeg tjedna gostovati kod pobjednika susreta između Neftčija i Galatasaraya.

RENOVA – HAJDUK 0-1

STRIJELAC: 0-1 Caktaš (4)

SUDAC: Pinheiro (Portugal)

RENOVA: Velii – Fetai (Muharem, 46), Miškovski, Dželil, Shala – Sadiki (Veliu, 73), Gavazaj; Velija, Gafuri, Shefiti – Ramadani (Jašaroski, 89)

HAJDUK: Posavec – Todorović, Vušković, Mujakić, Čolina – Nejašmić (Atanasov, 77), Caktaš, Jurić – Jairo (Jakoliš, 82), Diamantakos, Gyurcso (Dolček, 66)