Gvardiol i Kovačić sa Cityjem osvojili Superkup nakon penala

Nogometaši Manchester Citya osvojili su europski Superkup pobijedivši u Pireju boljim izvođenjem jedanaesteraca Sevilu s 6-5 (1-1), dok su cijelu utakmicu odigrala čak trojica hrvatskih igrača.

Marokanac Youseff En-Nesyri doveo je Sevillu u vodstvo u 25. minuti kada je nadvisio Joška Gvardiola i glavom zatresao mrežu. Izjenačio je Cole Palmer u 63. minuti, također glavom nakon dodavanja Rodrija, piše HRT.

Bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je čak i bolje šanse imala španjolska momčad, no En Nesyrija je dvaput u situaciji jedan-na-jedan zaustavljao vratar Ederson.

U raspucavanju penala Ivan Rakitić je pogodio za Andalužane, a Mateo Kovačić za City, dok je Englezima trofej donio Srbin Nemanja Gudelj, koji je pogodio gredu.

Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za City.