Gruđanke treći put prvakinje u BiH

Tri kola prije kraja prvenstva rukometašice Gruda osigurale su naslov prvakinja, nakon što su u subotu u Tuzli odigrale 26:26 (14:10) protiv domaćega Jedinstva AtlasRelaxa.

Malo slavalja sa parketa Mejdana…

Posted by Hžrk Grude on Sunday, 23 April 2017

Gruđankama je ovo treći naslov prvakinja BiH zaredom i 55 utakmica bez poraza u tri posljednje sezone. Tuzlanke su prekinule njihov niz od 54 pobjede i jedina su ekipa u Premijer ligi BiH koja je uspjela osvojiti bod ove sezone u susretima s novim, starim prvakinjama.

Kamen,krš i maslina,,, u tuzlanskom Mejdanu….

Utakmica je imala dramatičan završetak u kojem su gošće od gotovoga napravile veresiju.
Naime, domaće igračice uspjele su prednost gošći od četiri gola anulirati u 56. minuti (24:24). Nakon toga nisu iskoristile dva napada da prijeđu u vodstvo.

Gruđanke su golovima Martine Kraljević i Gabrijele Gudelj povele 24:26 u 58. minuti i to vodstvo su držale do minutu prije kraja susreta.

Neira Midžić je smanjila vodstvo na 25:26, a gošće su imale loptu za pobjedu pola minute prije završetka. Na centru su se spetljale, izgubile loptu, a Marijana Sorak je doslovce u posljednjoj sekundi postigla gol izazvavši delirijum u skoro punoj dvorani Mejdana.

Na kraju su oba tima imala razloga za veselje – domaće zbog prekida pobjedničke serije igračica Zlate Zubac, a gošće zbog osvojenoga boda koji im je nedostajao do službene ovjere naslova prvakinja.

Malo atmosfere iz busa sa povratka iz Tuzle…

(Fena | Foto: Grude-online.info)