Grobno mjesto u najvećim bh. gradovima košta i nekoliko tisuća KM

Da bi bili pokopani u najvećim bh. gradovima građani za grobno mjesto moraju izdvojiti i po nekoliko tisuća KM te tako grobno mjesto u banjalučkom groblju u Drakuliću košta 1.000 KM, dok na gradskom groblju “Sv. Mihovil” u Sarajevu košta 3.000 KM.

Tako se u oglasima na groblju u Trnu u Banjoj Luci može pronaći grobno mjesto za dvoje za 3.500 KM, a kako je pojašnjeno, ovo je nova i nekorištena grobnica od mermera.

Dalje se može pronaći i grobnica na novom dijelu Rebrovačkog groblja, a za koju je potrebno izdvojiti skoro 10.000 KM.

Kako je navedeno u ovom oglasu, na toj lokaciji se prodaje vodonepropusna grobnica, s urađenom hidroizolacijom, a kako su istaknuli, postavljen je mramor na sav vanjski dio, koji je tamne boje. Cijena je čak 9.500 KM.

Osim toga, na gradskom groblju na Pobrđu u Banjoj Luci prodaje se duplo grobno mjesto, ukop za četvero, sa spomenikom za 14.000 KM, s tim da je u opisu navedeno da je lokacija neposredno ispod kapele na gradskom groblju.

S druge strane, na sarajevskom groblju “Vlakovo” grobno mjesto košta 1.100 KM, dok dupli ukop na gradskom groblju “Bare” u Sarajevu na pravoslavnoj parceli košta 5.000 KM.

Na istom groblju kompletna grobnica od granita sa spomenikom u središnjem dijelu, a u kojoj se mogu smjestiti tri osobe, košta 6.000 KM.

U manjim mjestima cijene su duplo niže te tako grobno mjesto na gradskom groblju “Bare” u Palama košta, sudeći prema postavljenom oglasu, 500 KM.

Kako je kazao za “Nezavisne novine” Željko Grbić, direktor “Gradskog groblja” Banjaluka, groblje na Pobrđu je popunjeno, dok u Vrbanji ima slobodnih mjesta za ukop.

Na groblju u Vrbanji imamo slobodnih mjesta za ukop u narednih 30 godina. Groblje na Pobrđu je popunjeno, a za ostala groblja nemamo ingerencije, pa samim tim ni informaciju o popunjenosti ostalih groblja na teritoriji grada, kazao je Grbić.

Prema njegovim riječima, uređeno grobno mjesto u Vrbanji košta 1.400 KM s uračunatim PDV-om i predviđeno je da se mogu pokopati dvije osobe.

Kako ističe, cijene se nisu mijenjale u prethodnih nekoliko godina, odnosno od 2014. godine.

Osim toga, za svako kupljeno grobno mjesto u gradu na Vrbasu potrebno je izdvojiti novac i za godišnje održavanje, a čija cijena iznosi 24 KM s uračunatim PDV-om.

(www.jabuka.tv | Foto: Velibor Tripić)

10 komentara

  • bože nakradnog naroda i običaja…nije čudo da nas nestaje i neka nestanemo, ne valjamo i to je to…umjesto skromno da bude kako i priliči , jer ništa nisi donio na ovaj svijet, ništa nećeš odnijeti, al jok preseravanje Hrvata i Srba nema granice….nakaradni ti smo Bože dragi

    • Pravi se radi sela, što će ko reć…, plitko razmišljanje, ako radiš drugačije onda si mimo svit.
      Kod nas bi trebalo biti mimo svit u dosta stvari, jer velika većina stvari se radi nakaradno.

  • Dobri stari grobovi u zemlji.To je prirodnije milion puta od ovih grobnica gdje pokojnik ne istrune ni za 15 godina.Mi smo postali teski idioti u svemu pa i ovome i radimo gluposti ko nekakvi pogani.

  • Kako je se sajmiste sirilo ako je bilo konzervirano tko je to dozvolio i trebao lo da i drugi imaju pravo sebi napravit gr.mjesto

  • Da mogu sam bi sebe pokopa negdi u sumi bez troskova osim motike.Teska bacanje para od grobnog mjesta do izgradnje grobnice pa onda sanduk,spomenik bla bla sve samo gluposti bespotrebne.Sve je to ljudska izmisljotina.Dusa tijelo napusta nakon smrti.Tijelo se vraca zemlji od koje je i stvoreno i amen.

  • Neka naši ljudi vide kako se pokopavaju pokojnici primjerice katolici po Njemačkoj ili SAD-u, Irskoj samo ploča i križ sa imenom pokojnika sve skromno i uredno kako dolikuje. Kod nas sto veća tupost u glavi to više isticanje na ovaj ili onaj način.

  • Njemačka groblje u selu koje nema žitelja- napušteno – znači jeftino :
    1 grobno mjesto za 30 godina unaprijed uplati dok si živ 2.000 Eura, nakon 30 godina kosti idu u masovnu – zajedničku grobnicu ako nema tko da plati za dalji boravak kostiju u tom grobnom mjestu.
    Trošak pogreba: mrtvačnica , otvaranje groba, spuštanje lijesa i zatvaranje groba, drveni križ : 7.000 Eura.
    Ako želiš cvijeće , nije u cijeni.
    Koliko košta u Berlinu , samo Njemci znaju.
    Sve skromno kada se ne zna pozadina.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.