Grci pozivaju UEFA-u da kazni Džeku, Turci ga veličaju

U prvoj utakmici četvrtfinala Konferencijske lige Fenerbahče je izgubio 3:2 na gostovanju od Olympiacosa, a jedna od najzapaženijih tema u grčkim medijima bio je Edin Džeko koji je navijačima pokazao tursku zastavu na svom dresu.

U 34. minuti utakmice Džeko je pao u kaznenom prostoru protivnika i tražio je penal, ali švicarski sudac Sandro Scharer nije reagirao.

Džeko je bio veoma ljut nakon što sudac nije dosudio faul i burno je reagirao, na što je domaća publika uzvratila žestokim zvižducima za najboljeg bh. nogometaša, piše Klix.ba.

Grci su nastavili zvižditi Džeki i u nastavku utakmice pri svakom kontaktu s loptom, a onda je uslijedio odgovor na reakciju grčkih navijača.

Naime, Džeko je Grcima pokazao tursku zastavu na svom dresu što su zabilježili i fotoreporteri, a što su i tamošnji mediji ispratili s velikom pažnjom.

Obrana crveno-bijelih uspjela je zaustaviti Edina Džeku, koji Mendilibaru nije pravio probleme. Međutim, bh. igrač je pronašao drugačiji način da pridobije priznanje Turaka. Džeko nije bio jedini koji je pokazao tursku zastavu, jer se İrfan Can Kahveci također ponašao slično nakon što je postigao drugi gol, navodi grčka Gazzetta.

Metrosport piše da je Džeko prkosno uzvratio na zvidžuke s tribina.

Uobičajeno, iskusnog napadača su idolizirali u Turskoj, ali UEFA bi se trebala pozabaviti pitanjem koje je izazvalo reakcije i kazniti ga, navodi se u njihovom tekstu.

SDNA smatra se se Džeko nije ponašao dostojno njegovom renomeu i kvalitetu.

Fenerbahčeova zvijezda Edin Džeko napravio je potez koji ne priliči njegovoj vrijednosti i iskustvu. Bivša zvijezda Intera i Manchester Cityja je reagirala na način koji je bio neprihvatljiv za njegovu karijeru.

Portal Sportdog apostrofira da je ovim potezom Džeko postao idol u Turskoj.

Ovim potezom, Džeko je postao idol u Turskoj. U stvari, bilo je mnogo Turaka na društvenim mrežama koji su tražili od vlade da Džeko postane turski državljanin, navode u izvještaju.

Podsjetimo, Olympiacos je slavio 3:2, a uzvratni susret na programu je za sedam dana.