GOŠK šokirao Sarajeva na Koševu, slavlje Mladosti u Banjoj Luci

U tri nedjeljna susreta 3. Kola Premijerlige BiH postignuta su svega dva zgoditka, a u sva tri dvoboja gostujuća mreža je ostala netaknuta.

Krupa je nakon dva gostujuća remija isto napravila i u prvoj domaćoj utakmici sezone odigravši bez pogodaka s tuzlanskom Slobodom. Domaćin je bio bolji suparnik tijekom 90 minuta, ali su gosti ponajprije zahvaljujući raspoloženom vrataru Muminoviću sačuvali svoju mrežu i stigli do prvog boda u sezoni.

Veliko iznenađenje kreirao je GOŠK pobjedom 1:0 na Koševu protiv Sarajeva, a u junaka se prometnuo Mirsad Ramić, strijelac tog jedinog zgoditka u 70. minuti susreta.

Prvi su prijetili domaćini preko Velkoskog u 17. minuti kada odlično brani Kozić, a minutu nakon toga gosti imaju obećavajuću kontru u kojoj se spetljao Mišić pa je njihova prilika otišla u nepovrat. Kozić u 24. minuti zaustavlja i Hadžićev šut, a u završnici prvog dijela gosti iz Gabele traže i jedanaesterac kojeg nisu dobili, a mogli su.

Mladost je jedina momčad s maksimalnim učinkom u prva tri nastupa, jer su igrači Edisa Mulalića nakon domaćih pobjeda protiv Viteza i Željezničara slavili i na prvom gostovanju sezone pobijedivši Borca u Banjoj Luci 1:0 golom Šišića već u 2. minuti utakmice. Dvije velike prilike da udvostruči gostujuće slavlje imao je Arežina, dok je vratar Mladosti Velić u 17. minuti obranio penal Bojanu Puzigaći. Galešić je u 44. minuti s 30-tak metara iz slobodnjaka uzdrmao gredu gostujućeg gola, a Velić u 75. minuti obranio stopostotnu priliku Kariću.

Rezultati 3. Kola

Sarajevo – GOŠK 0:1, Borac – Mladost 0:1, Krupa – Sloboda 0:0, Radnik – Zrinjski 2:1, Željezničar – Vitez 1:0, Široki Brijeg – Čelik 4:0.