Gorica pregazila Hajduk i prošla u polufinale kupa

Nogometaši Gorice posljednji su polufinalisti Hrvatskog nogometnog kupa, što je najveći doseg kluba u povijesti. Kristijan Lovrić zabio je dva fantastična gola u pobjedi nad Hajdukom od 3:0.

Gorica će igrati protiv Dinama, a Istra 1961 je pobjedom nad Oriolikom ranije ovoga utorka osigurala polufinale i ogled s Rijekom.

Dvostruki strijelac za Goricu bio je najbolji klupski strijelac Kristijan Lovrić u 9. i 82. minuti, a za konačnih 3-0 u 89. minuti pogodio je Liberijac Sylvanus Nimely koji je bio asistent kod drugog pogotka.

U 9. minuti je vodeći pogodak za Goricu protiv Hajduka na sebi svojstven način postigao je Kristijan Lovrić. Prošao je po lijevoj strani, na rubu kaznenog prostora krenuo prema sredini i desnom nogom pogodio suprotan gornji kut.

Momčad Hajduka u prvom poluvremenu nije imala nijedan udarac unutar okvira vrata. Prvi takav pokušaj gosti su imali u 50. minuti, kad je Makedonac Jani Atanasov iz slobodnog udarca gađao gornji lijevi kut domaćih vrata, ali je vratar Gorice Ivan Banić odlično obranio.

Hajduk je u 60. minuti postigao pogodak. Strijelac je bio ali je Ivan Dolček, ali je pogodak poništen zbog opravdano dosuđenog zaleđa u kojem se našao Marko Livaja koji je igrao na loptu prije Dolčekovog udarca.

U 68. minuti vratar Gorice Banić je još jednom bio siguran obranivši udaraca Darka Todorovića s 15 metara.

Do kraja utakmice Hajduk je imao još nekoliko prilično bezopasnih pokušaja, a promašivali su Livaja i Jakoliš.

U 82. minuti Gorica je došla do drugog pogotka koji je bio plod odlične akcije u kojoj je sudjelovala cijela napadačka linija domaće momčadi.

Akciju je započeo Matija Dvorneković dodavanjem prema Mataru, ovaj je petom proslijedio Nimelyju koji je paralelnim dodavanjem na rubu kaznenog prostora pronašao Lovrića, a najbolji strijelac Gorice je iz prve preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut vrata pokraj nemoćnog Lovre Kalinića.

Za konačnih 3-0 u 89. minuti strijelac je bio asistent kod drugog pogotka Liberijac Sylvanus Nimely. U solo akciji je iskoristio razrijeđenost Hajdukove obrane, prošao do kaznenog prostora i s 15 metara lijevom nogom pogodio desni kut vrata, a lopta je prošla ispod ruke Lovre Kalinića. Bio je to prvijenac liberijskog napadača u dresu Gorice.

U utorak su se u polufinale Hrvatskog kupa plasirali i nogometaši Istre 1961 koji su u Oriovcu svladali trećeligaša Oriolik s 3-0 (0-0). Za Istrane je dva pogotka postigao Japanac Taichi Hara (61, 86), dok je Mario Živatović autogolom u 89. minuti postavio konačnih 3-0.

Istra 1961 će u polufinalu ugostiti branitelja naslova Rijeku, a Dinamo će biti domaćin Gorici. Termini koji su na raspolaganju za odigravanje polufinalnih utakmica su 7., 14. i 28. travnja.