Goran Zakarić doveo Željezničar na vrh premijerligaškog poretka

Nogometaši Željezničara nakon kup pobjede u srijedu danas su i u prvenstvenom dvoboju na svojoj Grbavici pobijedili Mladost sa 2:0 i na taj način preuzeli vrh prvenstvenog poretka od momčadi Zrinjskoga.

Željezničar je ofanzivno ušao u utakmicu, a napadi su im se isplatili već u 14. minuti kada su “Plavi” došli do vodstva. Goran Zakarić je dobio loptu na osam metara od gola i preciznim udarcem je matirao Velića za prednost od 1:0.

Nakon pogotka momčad Admira Adžema je gostima prepustila sredinu terena, ali Mladost nije uspjela stvoriti pravu šansu pred golom Vedrana Kjosevskog. Mirni period utakmice prekinut je u 36. minuti kada je domaći tim stigao do drugog gola. Lijepu akciju je završio ponovo Zakarić za sigurno vodstvo od 2:0. Asistent je bio Ramović, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak susreta nije ponudio naročito lijep nogomet. Domaći su očigledno bili veoma zadovoljni vodstvom i lagano su čuvali stečenu prednost. Izabranici Edisa Mulalića jednostavno nisu mogli kreirati pravu šansu pred golom Vedrana Kjosevskog, pa je obrana domaćeg tima bez većih problema otklanjala potencijalne opasnosti.

Željo je s druge strane vrebao šanse iz kontri. Imali su i “Plavi” nekoliko opasnih situacija pred golom gostiju iz Doboj Kaknja, ali je do kraja ostalo 2:0 za nova tri boda Željezničara, javlja SportSport.ba.

Mladost je utakmicu završila s deset igrača, jer je isključen Filip Arežina.