Gasperini: Pašalić me podsjetio na Iličića

Atalanta je do 90. minute imala polufinale Lige prvaka, a onda je PSG preokretom 2:1 otišao u završnicu turnira u Lisabonu. Golom Marija Pašalića Talijani su do 90. vodili 1:0, a onda su primili golove u 90. i 93. minuti.

Najviše žalimo jer smo bili toliko blizu i pomislili smo da bismo zaista mogli napraviti izvanredan uspjeh i proći, rekao je Atalantin trener Gian Piero Gasperini za Sky nakon poraza pa nastavio:

Ostaje nam zadovoljstvo što smo imali sjajnu Ligu prvaka, neprestano se poboljšavajući u odnosu na najbolje europske momčadi. Samo mogu zahvaliti momcima na svemu što su učinili ove sezone.

Mogli smo primiti gol i ranije, što bi za nas bilo bolje jer primanje golova u završnicama jako boli. Napravili smo što smo mogli, na kraju vrlo teškog i iscrpljujućeg niza utakmica. Liga prvaka je posebno natjecanje i čitao sam da je Jose Mourinho rekao da je to konkurencija detalja. Detalji čine razliku kada su utakmice tako izbalansirane.

Bergamo, koji je najžešće stradao pod pandemijom koronavirusa, ima razloga za sreću, kaže Gasperini, prenosi Index.

Oni će slaviti ionako u Bergamu. Zbog osjećaja pripadnosti i zbog momčadi koja daje sve od sebe. To traže od nas. Imamo resurse, strast i ideje, ne nužno i novac.

Komentirao je i Pašalićev gol.

Podsjetio me na završnicu Josipa Iličića. Možda nismo napadali kao prije, ali to je zato što smo Iličića morali zamijeniti veznim igračima koji imaju drugačije karakteristike, koji mogu šutirati iz daljine ili utrčavati u šesnaesterac, rekao je pa dodao:

Predsjednik sezonu uvijek započne pričom da nam je potrebno 40 bodova da ostanemo u Serie A. Podigli smo ljestvicu i sretni smo što ćemo opet igrati u Ligi prvaka i to je već uspjeh.