PSG velikim preokretom do polufinala Lige prvaka

PSG je u nevjerojatnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedio Atalantu rezultatom 2:1.

Uzbuđenja su počela u 3. minuti kada je Alejandro Gomez zaprijetio golu Parižana, ali Navas je bio siguran. Odmah nakon toga stopostotna prilika za Neymara, ali očajan udarac odlazi pored gola.

Kasnije Atalanta preuzima inicijativu i stvara nekoliko odličnih prilika. Prvu je u 11. minuti imao Hateboer, ali Navas je opet obranio. Djimsiti je poslije toga šutirao glavom, ali pored gola. Kasnije je probao i Pašalić, ali Navas je bio siguran.

Odmah poslije tog pokušaja, Pašalić je u 27. minuti dobio priliku za popravni i ovog puta pogodio. Šutirao je sjajno lijevom nogom u suprotni kut i loptu poslao u same rašlje.

Poslije toga stopostotnu priliku imao je Neymar, ali iz izgledne pozicije opet šutira očajno i lopta odlazi desno od gola. To je bio i kraj uzbuđenjima u prvom dijelu.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo prilika do 20-ak minuta pred kraj. Atalanta je imala u 58. minuti dobru priliku preko Djimsitija, ali njegov udarac odlazi pored gola. U posljednjih 20 minuta francuska momčad je bacila sve karte u napad i stvorila nekoliko velikih šansi. U 74. minuti priliku je imao Mbappe, ali golman Sportiello mu brani udarac. Tri minute kasnije pokušao je i Neymar, ali opet brani Sportiello, piše Sportsport.ba.

PSG je nastavio napadati ali nije imao većih prilika do 90. minute kada je došao do izjednačenja.

Neymar je primio loptu u šesnaestercu, dodao je do Marquinhosa a ovaj pogodio za 1:1. Samo dvije minute poslije toga PSG dolazi do potpunog preokreta. Nakon fantastične akcije Mbappe je dodao do Choupo-Motinga koji je pogodio za 2:1.

Atalanta više nije imala snage i PSG je prošao dalje.

U polufinalu Parižani će igrati protiv boljeg iz dvoboja RB Leipzig – Atletico Madrid.