Furiozna Hrvatska preokretom pobijedila Kanadu

Na krilima Kramarića (2), Livaje i Majera, nogometna reprezentacija Hrvatske je rezultatom 2:1 pobijedila Kanadu.

Vatreni su velikim preokretom došli do jako bitne pobjede 2. kolu skupine F. Već u drugoj minuti susreta vidjeli smo prvi pogodak na utakmici. Kanađani su poveli s 1:0.

Sve je krenulo od vratara Borjana. Dugačko dodavanje lijepo je primirio Larin i gurnuo za Buchanana u stranu – njegov je pak idealan centaršut iskoristio branič Bayerna Alphonso Davies koji između Lovrena i Juranovića zabija prvi kanadski gol u povijesti svjetskih prvenstava.

Katastrofalno je reagirala cjelokupna momčad Vatrenih, teško je odrediti samo jednoga krivca. Drugi je to najbrži pogodak koji je Hrvatska primila na svjetskim prvenstvima (68 sekundi), brži je bio samo pogodak koji im je zabila Danska 2018. (57 sekundi).

U nastavku susreta pritisak su vršili Kanađani. Hrvatska je na terenu izgleda kao da nema ideju i da ne zna što će dalje napraviti.

Krasna akcija hrvatskih nogometaša dogodila se u 26. minuti. Modrić kratko daje za Brozovića koji sjajno vidi Livaju u vrhu napada, ofenzivac Hajduka isprve pronalazi Kramarića koji se driblingom rješava svojih braniča i potom maestralno pogađa suprotnu vratnicu. Nažalost, već je bila podignuta zastavica pomoćnoga suca, tako da pogodak nije priznat.

Vatreni su se napokon opustili i dokazali zašto su viceprvak svijeta. U 36. minuti sve je ‘zakuhao’ Mateo Kovačić. Loptu je gurnuo Perišiću u stranu koji je dodao Kramariću, a hrvatska devetka fantastično poentira pored nemoćnog kanadskog vratara. Pogotkom Kramarića rezultat je 1:1.

Pred sam kraj poluvremena u strijelce se upisao Livaja. Napadač Hajduka našao se na rubu šesnaesterca i fantastičnim udarcem pogodio je mrežu Kanađana za preokret u Dohi.

U nastavku susreta Hrvati su nastavili nizati šanse. Po okviru gola šutirao je Kramarić, Sosa, Perišić, a u 54. minuti Kramarić je promašio zicer. Njegov opasan udarac uspio je obraniti kanadski vratar.

No ni to nije bilo sve. Fantastičan Perišićev centaršut majstorski je primio Kramarić koji je smireno pogodio suprotan kut za 3:1.

U 78. minuti susreta Hrvatsi su imali još dva neiskorištena zicera. Perišić je još jednom napravio pomutnju i uposlio Kovačića čiji udarac s desetak metara blokiraju Kanađani – odbija se to do Brozovića, a njegov udarac brani Borjan.

Konačnih 4:1 u susretu između Hrvatske i Kanade postavio je Lovro Majer koji je postigao predivan pogodak u +90 minuti, na asistenciju Oršića.