Francuzi u velikoj rukometnoj bitki slomili Dance i uzeli još jedno olimpijsko zlato

Francuska je u reprizi rukometnog finala iz Rija pobijedila Dansku 25:23 i naslov olimpijskog pobjednika osvojila u dramatičnoj završnici.

Ovo je treće zlato za Francuze s posljednjih četiriju Olimpijskih igara, najbolji su bili i u Pekingu 2008. te Londonu 2012., dok su u Riju 2016. bili srebrni.

Danci su, pak, osvojili svoje drugo olimpijsko odličje u povijesti.

Francuska je već u prvom poluvremenu ostvarila prednost od četiri razlike (14:10) te ju je održavala u prvoj polovini drugog poluvremena. No Danci su se serijom 5:1 približili na 22:21 desetak minuta prije kraja te se ušlo u neizvjesnu završnicu. Francuska je čuvala gol do dva prednosti, no Danska je imala napad kod 24:23 u posljednjoj minuti. Na njezinu žalost, Gidsel je 15 sekundi prije kraja pogriješio i izgubio loptu, a Fabregas je potom pogodio prazan gol za konačnih 25:23.

Najefikasniji u sastavu Francuske bio je Nedim Remili s pet golova, dok je Mikkel Hansen bio strijelac devet pogodaka za Dansku, prenosi Index.hr.

Ranije u subotu broncu je osvojila Španjolska pobjedom protiv Egipta 33:31.