Francuska u sjajnoj utakmici izbacila SAD i prošla u polufinale

Košarkaši Francuske napravili su najveće iznenađenje ovogodišnjeg Mundobasketa i izbacili SAD u četvrtfinalu. Utakmica je završila s 89-79.

Francuska je na poluvrijeme otišla s prednošću od šest poena, prije svega zbog sjajne obrane. Amerikanci su u napadu bili pomalo bezidejni, a vrlo često su se akcije svodile na individualnu improvizaciju.

Donovan Mitchell je na svoja leđa preuzeo veliki dio odgovornosti, dok se kod Francuza isticao Rudy Gobert, njegov suigrač iz Utah Jazza.

U drugom poluvremenu, Francuzi su u jednom trenu otišli i na plus 10, ali su se Amerikanci brzo vratili i nakon treće četvrtine imali prednost. U četvrtoj četvrtini došlo je do novog preokreta, Francuzi su prvo izjednačili, a onda i preuzeli prednost. Evan Fournier i Gobert, koji je ostvario double-double, bili su posebno raspoloženi i Francuska je ušla u posljednje tri minute s plus četiri.

U posljednjoj minuti Francuzi su povećali prednost na plus šest, a onda je Kemba Walker pogodio samo jedno od tri slobodna bacanja i praktički presudio svojoj momčadi, prenosi Telesport.

Francuska će u petak igrati protiv Argentine u Pekingu, u polufinalnom ogledu u kojem su svi očekivali Srbiju i SAD.