Fenomenalna Borussia potopila Atletico, Porto pobijedio Lokomotiv

U sudaru do sada dviju neporaženih momčadi iz skupine A Borussia Dortmund je deklasirala Atletico Madrid sa 4:0.

Borussija je povela u 38. minuti golom Axela Witsela koji je opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta na putu do gola pogodila Saula Nigueza i promijenila smjer.

Lider njemačkog prvenstva je korak bliže pobjedi stigao u 73. minuti kada je Raphael Guerreiro zabio za 2:0, a sve dvojbe razriješio je Jadon Sancho u 85. minuti nakon sjajne kontre, piše Gol.hr. Do kraja utakmice Guerreiro je zabio još jedan pogodak za jedan od najtežih Atleticovih poraza posljednjih godina.

Nikola Kalinić nije nastupio za goste.

U skupini D Porto je u Moskvi pobijedio Lokomotiv sa 3:1 odvojivši se na vrhu ljestvice.

Domaćin je već u 10. minuti imao jedanaesterac, no Iker Casillas je sjajno obranio udarac Manuela Fernandesa. U 26. minuti kazneni udarac su dobili i gosti, a Moussa Marega je bio siguran. Na 2:0 je povisio Hector Herrera u 35. minuti, a tračak nade ruskom sastavu vratio je Anton Mirančuk tri minute kasnije. Međutim, Porto je u 48. minuti nakon brze kontre zabio za 3:1, a pogodak je postigao Jesus Corona. Vedran Ćorluka nije nastupio za ruski sastav.

U drugom susretu Galatasaray i Schalke su odigrali bez golova.