Federer “kralj Šangaja”, u finalu pao najveći rival Nadal

U finalu Mastersa 1000 u Šangaju, u sudaru dva trofejna teniska veterana, Švicarac Roger Federer je svladao Španjolca Rafaela Nadala 6:4, 6:3.

Rogeru je ovo 94. titula u karijeri čime se izjednačio s legendarnim Ivanom Lendlom. Na prvom mjestu vječne ljestvice je Jimmy Connors koji je osvojio 109 turnira.

Što se tiče samg meča Nadal nije imao šanse, Federer je bio briljantan te je upisao 15. pobjedu protiv najvećeg rivala (Španjolac ima 23), a petu u nizu.

U prvom setu Švicarac je odmah napravio break i tu prednost zadržao do kraja. Drugi set je prošao u još većoj dominaciji Federera koji je dva puta Nadalu oduzimao početni udarac.

Španjolac je s današnjim porazom okončao niz od 16 pobjeda koji traje od US Opena. Nadal će ostati prvi tenisač svijeta na ATP ljestvici, ali je sada Federer smanjio zaostatak i dobio priliku da ga prestigne do kraja godine, piše Tportal.hr