Europa dobila novog najmlađeg strijelca: Rekorder je 15-godišnjak iz Turske

Emre Demir ispisao je povijest turskog nogometa.

Mladi nogometaš turskog prvoligaša Kayserispora postigao je prvi seniorski gol čak tri godine prije nego što je postao punoljetan.

Njegov klub poražen je na gostovanju u Ankeri kod Gencerbirligija 1:2, ali Demir je postigao pogodak koji će definitivno ostati upamćen još neko vrijeme. Ne samo da je najmlađi strijelac u Turskoj nego i u cijeloj Europi.

Demir, koji ima 15 godina i devet mjeseci, debitirao je za seniorsku momčad Kayserispora u drugom poluvremenu i u 71. minuti je poentirao.

Rekord najmlađeg strijelca turske Superlige dosad je pripadao Enesu Unalu koji je 25. kolovoza 2013. godine u dresu Bursaspora postigao pogodak protiv Galatasaraya. Tada je imao 16 godina, prenosi Index.

Rekord najmlađeg strijelca Europe držao je od rujna Mason Greenwood, napadač Manchester Uniteda, koji je zabio gol sa 17 navršenih godina.