EUROBASKET 2017: Slovenija i Španjolska prvi polufinalni par

Košarkaši Slovenije izborili su plasman u polufinale Europskog prvenstva.Oni su u jednoj izvrsnoj utakmici svladali Latviju sa 103:97 i sasvim zasluženo prošli među četri najbolje reprezentacije Europe.

Prva četvrtina pripala je Slovencima s 34:23, međutim u drugoj su Latvijci zaigrali mnogo bolje, kreirali preokret i na poluvremenu vodili 55:51.

Ključna je bila treća dionica koja je pripala Slovencima sa 25:11, pa su tako u završnih deset minuta ušli s prednošću 76:66. Posao su rutinski odradili do kraja i novom pobjedom izborili polufinale.

Najefikasniji bio je Latvijac Porzingis s 34 postignuta poena, dok su kod Slovenaca najefikasniji bili Dončić sa 27 i Dragić sa 26 poena.

Slovenija će se za finale boriti protiv Španjolske koja je prethodno u prvom četvrtfinalnom dvoboju dobila Njemačku sa 84:72.