Enrique uoči Hrvatske: U Zagrebu nas očekuje pravo neprijateljsko okruženje

Španjolski izbornik Luis Enrique rekao je u četvrtak kako će njegove nogometaše u Zagrebu dočekati neprijateljsko ozračje i da ta utakmica Lige nacija neće imati veze s onom u rujnu kada je Španjolska pobijedila Hrvatsku 6:0.

Ta utakmica neće imati ništa s onom u Elcheu. Bit će to lijepa utakmica za pripremiti je i odigrati, rekao je Enrique u madridskom predgrađu Las Rozas, gdje se nalazi kamp reprezentacije Španjolske.

Španjolci su prije dva mjeseca sa 6:0 pobijedili Hrvatsku u Elcheu, nanijevši joj najteži poraz u povijesti.

Utakmica u Zagrebu bit će pravi ispit za nas, u jednom neprijateljskom ozračju i protiv reprezentacije kojoj smeta ono što se dogodilo u prvoj utakmici, dodao je Enrique.

Nakon što je pobijedio Englesku u Londonu 2:1 i Hrvatsku u Elcheu, očekivalo se da će osigurati prvo mjesto u skupini slavljem nad Englezima na domaćem terenu. No sredinom prošlog mjeseca bio je poražen u posljednjoj utakmici u Sevilli 3:2.

Imam gorko-slatki okus iz te utakmice, rekao je Enrique o susretu u kojem je njegova momčad na poluvremenu gubila 0:3 pa u nastavku stigla nadomak izjednačenja.

Naše pogreške tada nisu bile normalne, a također i nepreciznost. Momčad se bila vratila u drugom poluvremenu i to mi se svidjelo, dodao je.

Španjolska ima šest bodova, Engleska četiri, a Hrvatska jedan bod. No Hrvatska ima utakmicu manje. Nakon dvoboja 15. studenog sa Španjolskom, nogometaši Hrvatske tri dana kasnije igrat će u Londonu protiv Engleske. Prvi iz skupine plasirat će se na završni turnir.

Mi ovisimo sami o sebi, ali isto tako i Hrvatska, napomenuo je Enrique, koji je u četvrtak objavio popis 24 igrača za utakmicu s Hrvatskom te za prijateljski susret s BiH.

Luis Enrique na inovativan način objavio popis igrača za nastup protiv Hrvatske

Najveća vijest je vraćanje Barceloninog lijevog beka Jordija Albe. Dosad niti jednom nije zvao 29-godišnjeg igrača iza kojega je 66 nastupa u reprezentaciji, a kojeg je trenirao u Barceloni. Mediji su tražili njegov povratak nakon što je dobro igrao protiv Real Madrida, Intera i Rayo Vallecana.

Ne donosim odluke na temelju vike naroda ili na temelju toga što netko misli. Kada donosim odluke, jasno mi je što mi treba, a smatram da je za reprezentaciju najbolje da se vrati upravo sada. Nemam nikakav osobni problem s njim. Na sadašnju odluku utjecalo je više faktora. Njegova forma, konkurencija na poziciji na kojoj igra te protivnik, objasnio je Enrique.

I dok se Alba vratio u reprezentaciju, s popisa je otpao Marcos Alonso, lijevi bek Chelseaja. Nije pozvao niti stopere Real Madrida i Betisa, Nacha Fernándeza i Marca Bartru, a niti napadača Borussije Dortmund Paca Alcacera koji je u odličnoj formi.

Neću govoriti o onima koji nisu tu, zaključio je novinsku konferenciju izbornik Luis Enrique.