Ekipa ”Krešimir Keta Bandić” osvojila Kutiju šibica

Ekipa ”Krešimir Keta Bandić” iz Mostara osvojila je 50. izdanje malonogometnog turnira Kutija šibica koji se igra u Zagrebu.

U finalu su nakon lutrije sedmeraca bili bolji od Poliklinike Milojević 4:3. nakon što je u regularnih 40 minuta rezultat bio 0:0

Za Polikliniku Milojević uglavnom su igrali igrači Futsal Dinama, dok se hercegovački sastav skupio se u čast prijatelja, bivšeg vratara Širokog Brijega i Zrinjskog, koji je iznenada preminuo u ožujku 2019. od zastoja srca u 24. godini.

Poliklinika je u prvom poluvremenu u dva navrata imala dvije minute igrača više, a tijekom susreta je tri puta gađala okvir gola, no nije uspjela svladati Marka Čolaka. U samoj završnici igrača više imala je i ekipa Krešimir Keta Bandić, no pogodaka nije bilo, pa je pitanje pobjednika razriješeno udarcima sa sedam metara.

Odluka je pala u četvrtoj seriji kada je Josip Božinović zabio, a potom je Marko Čolak obranio udarac Kristijanu Grbeši.

Iako su bili autsajderi, ekipa sastavljena od Mostaraca i Splićana stigla je do kraja.

Najbolji igrač turnira je Josip Božinović iz pobjedničkog sastava, najbolji vratar je Marko Čolak, također iz ekipe Krešimir Keta Bandić, dok je prvi strijelac Luka Perić iz Jucy Maraske s devet pogodaka.

Ovo je bilo peto uzastopno finale koje je odlučeno na sedmerce.

Kako doznaje portal Jabuka.tv, u Mostaru će u četvrtak navečer biti organiziran doček za pobjednike kultnog turnira.

Pobjedničkoj ekipi pripala je novčana nagrada u iznosu od 60.000 kuna. Mostarci su na pozornici prilikom uručenja pehara istaknuli dres pokojnog vratara Krešimira Bandića koji je branio boje Zrinjskog i Širokoga Brijega.

Pobjednik turnira veterana je Promotionplay-Domograd koji je do trećeg naslova u veteranskoj konkurenciji stigao pobjedom od 4:1 protiv ekipe Senjak hoteli Matan.

Božinović: Ovo je za Ketu, njegovu obitelj i cijeli Mostar