Džumhur u drugom kolu Roland Garrosa

Najbolji bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo Grand Slam turnira Roland Garros koji se igra u Parizu.

Džumhur je danas odlično počeo avanturu na drugom Grand Slamu ove sezone, te je lagano stigao do pobjede protiv Denisa Kudle. Američki tenisač dobro se držao jedino u prvom setu kada je uspio praviti probleme Damiru, ali to je bilo sve.

Prvi set je dobio sa 6:4 za 45 minuta, dok je u nastavku igrao još bolje. Damiru je bilo dovoljno samo pola sata da završi posao u drugom setu i povede sa 2:0, nakon što je protivniku prepustio samo dva gema (6:2).
U trećem setu bilo je jasno da se Kudla gotovo predao te da je bilo samo pitanje koliko će mu Džumhur prepustiti setova. Damir je igrao zaista odlično i u stilu je završio današnji meč. Bh. tenisač je treći set dobio sa 6:2 i zasluženo se plasirao u drugo kolo, piše Sportsport.ba

U drugom kolu Roland Garrosa Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela Barrere-Albot.