Dva najveća argentinska rivala odlučuju o prvaku Južne Amerike

Prvi put u povijesti u finalu Copa Libertadoresa, južnoameričke verzije europske Lige prvaka, igrat će dva argentinska kluba – Boca Juniors i River Plate. Boca je sinoć u polufinalu eliminirala brazilski Palmeiras.

Nakon pobjede Boce u prvoj utakmici od 2:0, druga je završena neodlučenim rezultatom 2:2. Boca je povela u 18. minuti susreta pogotkom Ramona Abile, a Palmeiras izjednačava u 53. minuti pogotkom Luana da bi u 60. minuti poveo nakon gola Gustava Gomeza.

Deset minuta kasnije Dario Benedeto zabija drugi gol za Bocu i odvodi je u finale. River Plate je do finala stigao zahvaljujući golu više u gostima. U prvoj utakmici polufinala River Plata je poražena od brazilskog Gremija sa 0:1, a u uzvratu su slavili sa 2:1.

Dvije su momčadi već igrale jedna protiv druge u Copa Libertadores, zadnji put 2015. u četvrtfinalu i te je godine River stigla do svog trećeg naslova. Prva utakmica finala će se igrati sljedeću srijedu na Bonboneri, stadionu Boca Juniorsa.

Uzvrat bi se trebao 28. studenog, ali bi održavanje summita G20 dva dana kasnije u Buenos Airesu bi mogao navesti Conmebol da odgodi susret za 5. prosinca ili da ga premjesti na sedam dana ranije od predviđenog, 21. studenog.

Zadnje slavlje Boce u Copa Libertadoresu bilo je 2007. Ako pobijedi to će joj biti sedmi naslov u Copa Libertadoresa i tako bi se izjednačila s još jednim argentinskim klubom Independienteom. River Plateu će, ako osvoji Libertadores kup, to biti četvrti naslov.