Dončić i Nowitzki predvodili demoliranje Warriorsa, Šarić dobar u pobjedi Minnesote

Veliko iznenađenje dogodilo se noćas u NBA ligi gdje su Dallas Mavericksi u gostima pregazili Golden State Warriorse s visokih 126:91 usred Oaklanda. Minnesota je prekinula niz poraza i slavila je uz dobar nastup Šarića kod Memphisa.

Težak poraz Golden State Warriorsa u Oaklandu protiv Dallasa. Luka Dončić i Dirk Nowitzki odigrali su sjajnu utakmicu i predvodili su Dallas do posve neočekivane pobjede. Čak i nije toliko iznenađenje sama pobjeda Dallasa koliko način na koji je došao do nje, prenosi Sportnet.hr.

Warriorsi su odigrali očajnu utakmicu, od početka su bili u minusu i gubili su vrlo rano 22:7 nakon čega je krenuo slobodan pad domaćina i Dallas je upisao vrlo visoku pobjedu. Već do poluvremena Dallas je imao ogromnu prednost i na odmoru je vodio 74:46. U nastavku susreta gosti su mirno odrađivali posao.

Najbolji kod Dallasa bili su Dončić s 23 poena, 11 skokova i deset asistencija te Nowitzki s 21 poenom (5/8 trica) i pet skokova. Kod Golden Statea Kevin Durantubacio je 25 poena uz pet skokova, a DeMarcus Cousins 19 poena uz šest skokova.

Minnesota je u gostima slavila protiv Memphisa sa 112:99. Nakon pet uzastopnih poraza, Minnesota je napokon slavila i to dan nakon što je izgubila svaku šansu za ulazak u doigravanje. Presudilo je odlično otvaranje drugog poluvremena gdje je Minnesota napravila seriju 19:4 i odmah se odvojila.

Dario Šarić nije imao najbolji ulazak u utakmicu, ali je ipak za 26 minuta ubacio 11 poena (0/3 za dva, 3/6 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka i tri asistencije, a najučinkovitiji bili su Karl-Anthony Towns s 33 poena i 23 skoka te Andrew Wiggins s 22 poena. Kod poraženih Mike Conley ubacio je 23 poena dok je Jonas Valančiunas dodao 20 poena i 14 skokova.

Charlotte Hornetsi ugostili su Boston Celticse i upisali pobjedu 124:117. Presudila je briljantna serija Hornetsa 30:5 u kojoj je Kemba Walker ubacio 18 poena i Hornetsi su prelomili dvoboj na svoju stranu. Celticsi mogu žaliti za pobjedom, imali su 18 poena prednosti i uspjeli su prosuti.

Walker je na kraju ubacio 36 poena (6/13 trica) uz 11 skokova i devet asistencija dok je Miles Bridges dodao sedam skokova. Kod poraženih Kyrie Irving ubacio je 31 poen uz sedam skokova i šest asistencija dok je Jaylen Brown ubacio 29 poena.

Atlanta Hawksi su upisali pobjedu protiv Philadelphije sa 129:127, a osigurao ju je Trae Young koji je u zadnjoj sekundi ubacio za pobjedu. Young je prevario Jimmyja Butlera prošao pokraj njega i 0.1 sekundu prije kraja upisao pobjedu.

Young je ubacio 32 poena uz 11 asistencija i šest skokova dok je Taurean Prince dodao 23 poena i pet skokova. Kod Philadelphije Joel Embiid ubacio je 27 poena uz 12 skokova, Butler je dodao 25 poena i šest skokova, a Ben Simmons dodao je 21 poen, devet asistencija i šest skokova.

Phoenix Sunsi upisali su poraz od Sacramento Kingsa sa 112:103, a Dragan Bender odradio je 36 minuta i za to vrijeme upisao četiri poena (2/3 za dva, 0/3 za tri) uz četiri skoka, dvije asistencije i dvije osvojene lopte. Devin Booker s 32 poena i deset asistencija predvodio je Sunse, a kod Kingsa po 25 poena upisali su Harrison Barnes i Buddy Hield.