Đoković u velikoj drami pobijedio Čilića za finale Cincinnatija

Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira Masters 1000 u Cincinnatiju. U polufinalu je pobijedio najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića rezultatom 6-4, 3-6, 6-3.

Prvi set za nijansu je bolje odigrao srpski tenisač, pa je Marinu uzeo break već u trećem servis gemu, iskoristivši jedinu break priliku koju je imao. Marin s druge strane nije imao break prilika na Đokovićev servis, pa je set završio rezultatom 6-4 za Đokovića.

U drugom setu puno bolje otvaranje Čilića. Odmah na prvi Đokovićev servis, Marin je uzeo break, da bi to još jednom ponovio u šestom gemu, i poveo 5-1. Đoković je ipak vratio jedan break i smanjio na 5-2, pa potom i 5-3, da bi Marin zaključio drugi set svojim servisom za konačinih 6-3.

U trećem setu zbila se prava drama. Đoković je uzeo break na Marinov servis pri vodstvu od 2-1. Odmah nakon toga Marin je poveo 40:0 na Đokovićev servis, da bi srpski tenisač izjednačio, ali Marin je ponovno došao do dvije break lopte, i na kraju iskoristio drugu i vratio izgubljeni break.

Ipak Novak Đoković pri vodstvu 4-3 ponovno uzima break Čiliću i odlazi na 5-3, a odmah nakon toga svojim servisom lagano zaključuje meč za konačnih 6-3 u trećem setu.

Đoković će u nedjeljnjom finalu igrati s pobjednikom iz dvoboja Federera i Goffina.