Đoković nakon drame protiv Tsitsipasa izborio finale s Nadalom

U nedjeljnom finalu Roland Garrosa u teniskom klasiku igrat će Novak Đoković i Rafael Nadal.

Nakon što je u prvom polufinalu 12-erostruki pobjednik pariškog Grand Slama Rafael Nadal izborio finale pobijedivši bez izgubljenog seta Argentinca Diega Schwartzmana, u drugom polufinalu je u maratonskom meču prvi tenisač svijeta Novak Đoković sa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1 bio bolji od Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Meč je trajao gotovo četiri sata, iako je mogao završiti i puno prije jer je Đoković imao vodstvo od 2-0 u setovima te vodstvo od 5:4 i servis za meč u trećem setu.

Nakon što je prvi tenisač svijeta bez većih problema dobio prva dva seta, u trećem je napravio “break” i kod 5:4 servirao za pobjedu, te se činilo da će lako do finala. Đoković je imao i meč-loptu na svoj servis, no Tsisipas je pronašao snage, izjednačio na 5:5, a potom je sa svojom dobro igrom i Đokovićevim pogreškama uzeo dva uzastopna gema i set.

Četvrti set započeo je bolje Tsisipas, poveo 2:0, ali je Đoković odmah vratio izgubljeni servis. No, kako je vrijeme odmicalo Grk je igrao sve bolje i u desetom gemu dočekao Đokovićev slabiji servis-gem za poravnanje u setovima.

U petom setu je ipak Grk ostao bez snage nakon vodstva 1:0, Đoković je brzo napravio “break”, a do kraja dvoboja 22-godišnji Grk više nije uspio osvojiti nijedan gem, piše HRT.

Teniski klasik, finale Đoković – Nadal u Roland Garrosu, na rasporedu je u nedjelju.