Đoković lagano protiv Nishikorija, Nadal predao polufinalni meč Del Potru

Novak Đoković ponovo igra kao u najboljim danima, a takav je svakom jako težak protivnik. U petak protiv njega nije imao puno prilika ni Kei Nishikori kojeg je Đoković s 3:0 u setovima uvjerljivo svladao u polufinalu US Opena.

Srpski tenisač je sa 6:3, 6:4 i 6:2 na ovaj način stigao do svog osmog finala US Opena u karijeri i prilike za treći naslov na Grand Slamu u New Yorku.

Đoković je odlično otvorio meč i stigao do breaka već u drugoj igri prvog seta, iako je prethodno Nishikori spasio četiri break lopte. Nakon toga je šesti tenisač svijeta potvrdio break i poveo 3:0, što se pokazalo dovoljnim za 1:0 u setovima nakon 37 minuta igre.

Prvi gem drugog seta je trajao gotovo 15 minuta. Đoković je bio jako blizu breaka na njegovom samom otvaranju, ali se Japanac nekako uspio obraniti. Potom je u drugom gemu malo nedostajalo Nishikoriju da on napravi break,  ali Đoković je spasio dvije break lopte i izjednačio na 1:1.

Ipak, Đoković u petom gemu pravi brak za 3:2, čime je prelomio drugi set, a pokazat će se i meč. Srpski tenisač je nakon ovog breaka lagano priveo stvari kraju i poveo s 2:0 u setovima.

Đoković je bio u sjajnom ritmu, dok Nishikori nije imao gotovo nikakvog rješenja za svog protivnika, pa je šesti tenisač svijeta i treći set vrlo lagano riješio u svoju korist, zahvaljujući uzimanjima servisa u 3. i 7. gemu, i slavio pobjedu. Bio je ovo 14. vezani trijumf Đokovića nad Nishikorijem, navodi Sportsport.ba.

Đoković će u finalu US Opena odmjeriti snage s Argentincom Juanom Martinom Del Potrom koji je do prilike za prestižni naslov došao nakon što mu je Nadal u polufinalu predao meč.

Prvi tenisač svijeta, Španjolac Rafael Nadal predao je meč zbog ozljede koljena. Argentinac, trenutno treći tenisač svijeta, imao je prednost od 2:0 u setovima (7:6, 6:2) u trenutku kada je Španjolac predao meč.

Prvi set Del Potro je osvojio nakon tie-breaka. Nadal je dva puta gubio svoj servis, dva puta se vraćao, ali u tie-breaku popularni Delpo je bio bolji i rezultatom 7:3 dolazi do vodstva od 1:0 u setovima.

Nadal je već u drugom setu iskazivao znakove ozljede, tražio je medicinski time-out, ali bandaža koja je stavljena nije previše pomogla i Del Potro je to majstorski iskoristio, te rezultatom 6:2 u gemovima osvaja drugi set za vodstvo od 2:0, prenosi Klix.ba.

Ovo će biti prilika Del Potru za osvajanje i drugog Grand slam turnira u karijeri, nakon što je 2009. godine slavio upravo na US Openu.

Trenutačni omjer njega i njegova protivnika u finalu, Đokovića je 14:4 u korist srpskog tenisača. Veliko finale se igra u nedjelju.