Đoković izborio novo finale Wimbledona

Novak Đoković pobijedio je Jannika Sinnera u tri seta i izborio svoje 35. Grand Slam finale, deveto u Wimbledonu.

Đokoviću je to peto uzastopno finale u All England Clubu, a imat će priliku osvojiti svoj osmi trofej, čime će izjednačiti rekord koji trenutno drži Roger Federer, piše Telesport.

Đoković se u konačnici relativno lagano obračunao s 21-godišnjim Talijanom, iako, kako je i sam rekao nakon meča, ne tako jednostavno kao što bi rezultat sugerirao. Sinner je, recimo, odmah u prvom gemu na meču uhvatio break loptu, ali je nije iskoristio.

S druge strane, Đoković je suparniku oduzeo servis odmah nakon prve break lopte, u drugom gemu. Do kraja seta nije ispustio prednost. Slična dinamika odigrala se i u drugom setu; Sinner je na mahove pokazao da se itekako može nositi s igračem Đokovićeve klase, ali padao je u ključnim trenucima i, presudno, nije mogao tako igrati u kontinuitetu.

Najdulje je izdržao u trećem setu, kada je pri vodstvu od 5-4 imao 15-40 na Đokovićev servis, ali ni tada nije uspio izboriti break. Potencijal je tu, ali Sinner je daleko od elitnog igrača. S druge strane, Đoković je ostao neporažen na Centralnom terenu još od 2013. i poraza od Andyja Murrayja.