Dok smo spavali: Amerikanci ubili 40 džihadista / Čilić preko Isnera u 1/8 US Opena, čeka Nadal / Juve-Napoli 4:3

Amerikanci ubili 40 džihadista, meta su bili vođe organizacije

Američka vojska je potvrdila da je u subotu izvela napad na centar Al Kaide u Idlibu na sjeverozapadu Sirije pri čemu je navodno ubijeno 40 džihadista.

Središnje zapovjedništvo SAD-a je navelo u priopćenju da su meta operacije bili vođe Al Kaide odgovorni za napade na američke građane, naše partnere i nedužne civile.

Uklanjanje ovog centra će dodatno oslabiti njihovu sposobnost za provođenje novih napada i destabilizaciju regije“, dodaju u priopćenju.

Ranije je sirijski Opservatorij za ljudska prava objavio da je najmanje 40 džihadista ubijeno u raketnim napadima čija je meta bio sastanak skupine povezane s Al Kaidom u Idlibu, prenosi net.hr.

Sjajni Čilić u osmini finala US Opena: Protiv Nadala za četvrtfinale

Marin Čilić se plasirao u osminu finala posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena nakon što je u dvoboju 3. kola pobijedio Amerikanca Johna Isnera s 7:5, 3:6, 7:6 (6), 6:4.

Bio je to meč u kojem su brojni statistički pokazatelji bili na strani američkog tenisača. No, još jednom se pokazalo kako je statistika varljiva. Isner je imao 40 as servisa, Čilić 20, Amerikanac je imao tri dvostruke pogreške, a Marin čak 16. Isner je imao i bolji postotak realizacije prvog servisa (71 % / 51 %), te više winnera (57/53).

Imao je i više break lopti, 14 pri čemu je iskoristio samo jednu, dok je Marin osvojio dvije od četiri koje je imao. No, pobjeda je otišla na stranu hrvatskog tenisača, piše index.hr.

Bio je ovo težak meč, odlučivao je poen ili dva. Pobjeda je vrlo lako mogla otići i na Isnerovu stranu,” kazao je Čilić dodavši: “Bilo je teško zaustaviti njegov servis, ali u ključnim trenucima sam bio bolji.”

Čilić je na US Openu pobijedio 2014. godine, a lani je dogurao do četvrtfinala.

Obožavam igrati u New Yorku. Publika je danas bila na Isnerovoj strani, ali volim ovdje igrati. Netko je morao pobijediti, a ovoga puta to sam bio ja.”

Čiliću je to bila tek prva TOP 20 pobjeda ove godine i prva otkako je pobijedio baš Isnera na ATP finalu u Londonu prošle godine, koji je tada bio deseti tenisač svijeta.

Juventus – Napoli 4:3, Napoli stigao tri gola minusa pa dao autogol u 93. minuti

Fantastičan derbi odigrali su Juventus i Napoli u drugom kolu Serie A u Torinu. Završilo je 4:3 nakon senzacionalnog povratka Napolija.

x

Juventus je nakon 62 minute igre imao na prvi pogled nedostižnih 3:0, a onda je Napoli počeo igrati.

Nakon što su u prvom poluvremenu Danilo i Higuain postigli golove za Staru damu, to je u 62. minuti napravio i Cristiano Ronaldo nakon sjajne povratne lopte Douglasa Coste.

Napoli je ipak samo četiri minute kasnije uspio preko Manolasa smanjiti na 3:1. U 68. minuti je već bilo 3:2, a strijelac je bio Lozano. Do trećeg gola gosti su došli u 81. minuti golom Di Lorenzija.

Ipak, Juve je na kraju slavio. Nesretni Kalidou Koulibaly je u sudačkoj nadoknadi zabio autogol za pobjedu Juventusa i veliku tugu u Napoliju koji je zbog svega prikazanog zaslužio barem bod.