Doigravanje za prvaka: Pioniri Tomislava eliminirali vršnjake Širokog Brijega

U nedjelju su odigrane uzvratne utakmice Završnice pionirskoga prvenstva Federacije BiH i postignuti su sljedeći rezultati:

VITEZ: Romari-Velež 3:3 (0:1)
TOMISLAVGRAD: Tomislav- Široki Brijeg 3:2 (1:1)
SARAJEVO: Željezničar-Ključ 4:0 (3:1)
DOBOJ KAKANJ: Mladost DK-Mladost G.D. 2:0 (1:1)

Posebno zanimljivo bilo je u Tomislavgradu gdje su Tomislav i Široki Brijeg u međusobnom sučeljavanju tražili pobjedu za prolaz dalje, budući je njihov prvi susret završio s neodlučenih 1:1. Domaćin je poveo u 16. minuti, ali samo što su krenuli s centra gosti su izjednačili, a u 40. minuti stigli i do potpunoga preokreta, odnosno vodstva od 2:1.

Tomislavu su trebala dva zgoditka za njihov preokret i prolaz dalje. Najprije su iz kaznenoga udarca stigli do izjednačenja, no rezultat od 2:2 vodio je Širokobriježane dalje. Ipak, u završnici dvoboja domaćin postiže i treći gol, stiže do pobjede 3:2 i prolaska dalje, pa je uslijed toga uspjeha nakon utakmice uslijedila i velika fešta pionira Tomislava koji su ovaj podvig znali proslaviti, jer su ipak svladali suparnika koji je prije ovih njihovih utakmica važio za favorita.

Voljom žrijeba direktno u Završnicu pionirskoga prvenstva NS BiH plasirao se FK “Sloboda” Tuzla.

U završni dio pionirskoga prvenstva Bosne i Hercegovine za natjecateljsku 2016./17. sezonu, iz NS Federacije BiH plasirali su se: