Diploma Nikoline Šljivić pod lupom: Kako je završila pravo u 4 mjeseca?

Imenovanje Nikoline Šljivić, bivše članice DNS-a, a danas nezavisne zastupnice u Narodnoj skupštini Republike Srpske, na poziciju zamjenice direktorice Republičke uprave za geodetske i imovinskopravne poslove (RUGIPP) već mjesecima intrigira javnost, a posebnu pažnju privlači njezino obrazovanje.

Dok je zastupnica Liste za pravdu i red Zagorka Grahovac naziva frizerkom, a sama Šljivić na društvenim mrežama ističe da je vlasnica prestižnog beauty salona, službeni dokumenti govore drugačije: ona je diplomirana pravnica.

Ipak, upravo je ta diploma postala predmetom kontroverzi, piše Avaz.ba.

Potvrda s vrha vlasti

Da je Šljivić kvalificirana za funkciju potvrdio je i predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić, koji je potpisao akt o njezinu imenovanju.

Imenovana je priložila svu potrebnu dokumentaciju kojom dokazuje da je kvalificirana za obavljanje ove dužnosti. Prema toj dokumentaciji, zvanje diplomirane pravnice stekla je na Sveučilištu „Union – Nikola Tesla“ u Beogradu – Poslovnom i Pravnom fakultetu, na kojem je diplomirala 15. lipnja 2018. godine, naveo je Minić.

Fakultet završen za četiri mjeseca?

Na prvi pogled sve se čini regularnim, no problem leži u datumima. Visokoškolska ustanova na kojoj je Šljivić stekla diplomu dobila je akreditaciju u veljači 2018. godine – iste godine kada je ona, samo četiri mjeseca kasnije, diplomirala.

Ovu informaciju potvrdili su i čelni ljudi Sveučilišta “Union – Nikola Tesla” 2023. godine, nakon što je spomenutom fakultetu oduzeta akreditacija. Tada su za beogradske medije izjavili kako je Fakultetu za poslovne studije i pravo “oduzeto uvjerenje o akreditaciji visokoškolske ustanove, koje je izdano u veljači 2018.”

Ako je fakultet upisala čim je akreditiran, ispada da je studij završila za samo četiri mjeseca, zbog čega su je pojedini mediji prozvali “turbo studenticom”.

Mogući scenariji

Naravno, moguće su i druge varijante. Jedna od njih je da je nastavu pohađala i ispite polagala na neakreditiranom, dakle nepriznatom fakultetu, pa je nakon odobrenja akreditacije samo formalno privela studij kraju.

Druga mogućnost je da je ranije studirala na nekoj drugoj ustanovi, primjerice na Visokoj školi za uslužni biznis u Sokocu, pa se pred kraj studija prebacila u Beograd.

Šljivić je kadar Ujedinjene Srpske, stranke koja ju je i predložila za poziciju zamjenice direktora RUGIPP-a. Međutim, lider te stranke, Nenad Stevandić, nije odgovorio na upite zašto je baš Nikolina Šljivić bila njihov prijedlog te bi li joj povjerio i neku odgovornu stranačku funkciju.

Šljivić: “Imam diplomu i položen državni ispit, a moj beauty salon je jedan od najsuvremenijih”

(www.jabuka.tv | Foto: Capital.ba)





30 komentara

  • … I tad su došli popovi, pa topovi, pa lopovi
    I čitav svet se izobličio
    Ispuzali su grabljivci, pa lažljivci, snalažljivci …
    (Đole)

    Žalosno je koliko smo nisko spali.

  • U nas ovakvi lumeni koji za 3-4 mjeseca zavrse fakultet obicno zavrse u EPHZHB. Tada svo svoje znanje ulazu za dobrobit i napredovanje njohove firme EPHZHB.

  • Kad ce fratri s oltara prozvat ovakve hrvate, katolike i domoljube koji su kupili diplome i tako zauzeli najbolja mjesta onima koji su ih stvarno zavrijedili? Ne trebaju daleko traziti vecina ih je u prvoj ili drugoj klupi. Da je Dante isad ziv morao bi poseban krug pakla izmisliti za one koji kupuju diplome i citav zivot se lazno predstavljaju. To je dno dna, s tim covjekom treba biti oprezan, zabit ce ti noz u ledja prvom prilikom.

    • Kako je u dijaspori, u komunjarskom Zagrebu pod LGBTQ Tomaševićem Senfom? Dosadno, pa moraš trolati na ovom portalu?

      Samo smo ti i ja tu, pa mi se možeš izjadati HSP/MOŽEMO luzerčino Tomaševićeva.

      • Radiš i subotom? Sigurno ce bit zadovoljni sefovi iz centrale na prvom katu u kosarkaskoj dvorani. Imas sve predispozicije za napredak u stranci, samo tako nastavi, jos malo i samo ce ostat jedan vrhovni sijedi šupak u koji ćeš se morat uvuci, a onda, samo nebo (ministarska pozicijaa) ti je granica. Ko za vikend radi dobija duplo sendvica i dvojnih C za svoj angazman i hvaljenje stranke. Tvoja obitelj je sigurno ponosna na tebe i tvoj uspjeh

      • U pravu ste , nije ona ni za čobanice i to treba znati i sa životinjama upravljati . Njoj je poziranje i gubičine ko šlaufi br. 1 ostalo kako bude

  • Ovako ih je zavrsilo 80 posto uposlenih u drzavnim institucijama. Pa iza rata su svi ovako kupili diplome i sada su svi pravnici, inzinjeri, doktori vec 30 god.

  • Imamo mi dosta turbo brzih lijecnika ,inzenjera ,pravnika …zalosno ..dok netko godinama grije stolicu netko diooomu dobije za par mjeseci i jos dobro radno mjesto
    ..Boze koja neprvada ,dzungla ,sto onda profesori u Mostaru ,Zagrebu muce jadne studente i obaraju ih …kad im kolegica diplomira turbo brzo ..neprvada. ..kako je to kad si u stranci zna se kojoj ..sve drzavne ustanove su njihove…tuga i jad a i pojedini privatnici ….tuga …samo interes

  • Pa pola nase elektroprivrede..eroneta..poste sveucilista zaposleno je bez valjanih diploma ili stecenih na sumnjiv nacin

  • Ma šta je to 4 mjeseca? U nas u Hercegovini dobivaju diplome, magisterije, doktorate za mjesec dana ! Pa eno je veleposlanica u Češkoj bez fakulteta. Doduše, sad je sigurno u Češkoj dobila diplomu kao veleposlanica. Pa Ćosić kupio diplomu , J.Pavković i masa drugih poznatih i nepoznatih. Tko god može, to radi! Lopovluk i “snalaženje” na sve strane. A sve katolici, vjernici i sl. Mi smo djubrad kakve nema na svitu!

  • Sta ih je prof Gilja takvih utovario u ep aiii,glasngfovornica,pr medij,specjalistica za internu komunikaciju….ševa do ševe

  • Najveći jadnici ste vi koji kukate kako je neko nesposoban sa kupljenom diplomom zauzeo radna mjesta vama sposobnima sa pravim diplomama, pa imali ste preko 30 godina da shvatite kako sistem funkcionira, ovi uhljebi su skontali da je najbitnija veza pa ne moraju gubit vrijeme na studiranje ako im se ne da učit kad imaju vezu za izmišljeno radno mjesto nego lagano kupe diplomu, a da prava diploma išta vrijedi moglo bi se s njom nać poso i bez neke veze

    • 21.21,
      Eto po teni vrijedi kupljena diploma,zato nam je sve ovako kako je,i školstvo i zdravstvo,putevi,zapošljavanje,infrastruktura,liječenje,štrajkovi svako malo.
      Profesor plaću ima
      1350 KM daleko je to id dobra i normalnog.

  • Ukinuti privatne falkutet i privatne srednje škole. To je stvoreno samo za kriminal i srozavanje školastva i općenito društva. Uvesti pravila da se moze u državne institucije i firme zaposliti samo sa diplomama drzavnih škola i falkuteta odnosno ako na natječaju za posao u drzavnoj instituciji imaju prijavljeni s diplomama privatnih i drzavnih falkuteta ovi s privatnih se ni ne razmatraju. Ispitati sve koji su s privatnih falkuteta zapošljeni odmah automatski otkaz…to bi bio jedan promil pravde i reda onda prema drugom promilu.

Komentiraj: