Dinamu pobjeda, Hajduk pao u Puli

Branitelj naslova Dinamo pobijedio je na gostovanju u Koprivnici u sklopu sedmoga kola HNL-a Slaven Belupo s 1:3. Hajduk je u Puli poražen od Istre 1961 s 1:0, a Splićanima nije pomogao ni igrač više u završnici.

U sedmoj minuti ogleda u Koprivnici gosti su poveli preko Fatosa Beqiraja, kojemu je asistirao Sammir, a u 18. minuti Enes Novinić je izjednačio na 1:1. Golijadu u uvodu utakmice nastavio je Junior Fernandez u 24. minuti.

U završnici prvog poluvremena prijetio je Slaven, dok je Dinamo bio malo rezerviran, kao i u većem dijelu drugog poluvremena. Sljedeći pogodak postignut je tako tek u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je Fernandez kaznio pogrešku domaće obrane i postigao svoj drugi gol.

Nakon što je Krunoslav Jurčić dobio otkaz nakon poraza od bečke Austrije u kvalifikacijama za Ligu prvaka, Dinamo su privremeno vodili sportski direktor Zoran Mamić i pomoćni trener Damir Krznar. Za modre je debitirao poljski vratar Grzegorz Sandomierski, a mjesto u vrhu napada dobio je ponovno Beqiraj.

U Puli domaćin je poveo preko Brazilca Joa u 20. minuti. Horvat je bio autor akcije, dodao je do Radonjića , a ovaj je uposlio Joa. Nakon primljenog gola Hajduk je imao terensku inicijativu, ali nije uspijevao probiti čvrstu domaču obranu, prenosi hrt.hr. U 79. minuti Igor Čagalj dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton i Istra je ostala s igračem manje, no dvije minute kasnije domaći je sastav mogao povećati prednost, jer je Sačer zatresao splitsku vratnicu. U 90. minuti i gosti su ostali bez isključenog Kiša.