Dinamu Kup!

Dinamo je novi, stari osvajač Hrvatskog kupa. Do 12. trofeja došao je u triler susretu na Maksimiru slavivši 3-1. Kelava je ‘ukrao’ Osijeku titulu obranivši penal u 85. min.

Ljubitelji hrvatskog nogometa ostali su razočarani i bijesni nakon što je nacionalna televizija nedavno objavila da nakon 20 godina po prvi put u povijesti neće prenositi finale Hrvatskog nogometnog kupa. Zbog rezova u proračunu odlučili su izbaciti Kup iz programa smatrajući ga neisplativim i nedovoljno atraktivnim.

I kakvom greškom se ispostavio taj sramotni potez. Kao i u prvoj utakmici u Gradskom vrtu, nadigravanju Dinama i Osijeka mogli su svjedočiti samo oni koji su došli na stadion, a na Maksimiru se okupilo oko 10 tisuća gledatelja.

Oni koji su se oslanjali na radio i tekstualni prijenos mogli su saznati da se u uzvratu odigrao pravi triler, koji je na kraju pripao Dinamu, koji je svladao Osijek 3-1 te osvojio osmu dvostruku krunu.

Iako rezultat to ne sugerira u pravoj atraktivnoj utakmici Osijek je bio na korak do drugog Kupa u povijesti, no i nakon 12 godina nisu uspjeli svladati ‘modre’. No i remi bi im bio dovoljan da se okite naslovom, no Ivan Kelava mislio je drugačije.

Nakon ‘mršavog’ prvog poluvremena u kojem je jedino ozbiljnije zaprijetio Osijekov Kvržić, Dinamo je riješio utakmicu u razmaku od 12 minuta golovima Kovačića u 50. i Beqiraja u 62. minuti. No stvari je zakomplicirao Šime Vrsaljko samo osam minuta poslije kad je, u pokušaju da izbije loptu u korner, zabio autogol Kelavi za smanjenje vodstva na 2-1.

Psihološku prednost iskoristio je Osijek, koji je u posljednjih 15 minuta išao ‘na glavu’. U 82. minuti Kelava je spasio ‘modre’ skinuvši čisti ‘zicer’ Maglice s pet metara, a tri minute kasnije je praktički donio naslov Dinamu. Sudac Bebek pokazao je na penal za Osijek nakon starta Tonela na Maglici.

Lukačević je imao priliku postati junak Osijeka, no umjesto njega, tu titulu osigurao si je Kelava obranivši mu penal da bi u drugom pokušaju Maglice ponovo briljirao obranom!

Ono što nije uspio zabiti Osijek, kaznio je Dinamo preko Ibaneza u 90. minuti za konačnih 3-1 osiguravši svojem klubu 12. naslov pobjednika Kupa.