Dinamo ubilježio i šesti poraz bez postignutoga pogotka

U susretu posljednjeg, šestog kola H skupine Lige prvaka nogometaši Dinama poraženi su u Torinu od Juventusa 2:0 (0:0) okončavši natjecanje u skupini sa šest poraza i razlikom pogodaka 0:15. ”Modri” su tako ušli u neslavno društvo Maccabija iz Haife i Deportiva, jedinih momčadi koje su prethodno kampanje u skupini završile bez postignutog pogotka.

Pogotke za torinsku ‘Staru damu’ zabili su Gonzalo Higuain (52) i Daniele Rugani (73). Mario Mandžukić je igrao do 85. minute za Juve, dok Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za sastav domaćina.

Dinamo je odigrao odlično prvih 45 minuta, u kojem po prvi puta nije primio pogodak u Ligi prvaka, no u nastavku nije izdržao pritisak talijanskog prvaka koji je i s B sastavom rutinski stigao do pobjede i potvrde prvog mjesta u skupini. Poraz kod Juventusa od 0:2 je zapravo podnošljiv, no Dinamo je kod talijanskog prvaka došao po prvi pogodak ove sezone, a njemu nisu bili biti blizu.

Već u 5. minuti Higuain je propustio veliku priliku, bio je potpuno sam ispred Livakovića koji je zauistavio njegov šut. Dinamov vratar bio je junak prvog dijela – u 32. minuti je zaustavio i šut glavom Pjanića, u 41. bravoruznom paradom obranio i slobodni udarac BiH veznjaka s 25 metara, da bi u 44. minuti uspio blokirati i opasan udarac Mandžukića. Dinamo je najbliži pogotku bio u 38. minuti kada je Ćorić pokušao s 20 metara, ali je njegov udarac ipak bio neopasan. Bilo je ovo po prvi puta u Ligi prvaka ove sezone da Dinamo u prvom dijelu nije primio pogodak.

No, zato je primio pogodak nakon samo sedam minuta drugog dijela. U 52. minuti Lemina je okružen četvoricom igrača Dinama, Sigali je uklizao, a lopta se odbila do Higuaina koji snažnim udarcem pogađa sami gornji kut. U 72. minuti Lemina je ostao sam na 16 metara, ali je njegov udarac blokiran. No, iz tog kornera je pao i drugi pogodak – Pjanić je ubacio, a posve neometan branič Rugani glavom lako pogađa mrežu. U 80. minuti u igru je ušao Dybala, a dvije minute poslije uputio je snažana udarac, ali je Dinamov najbolji pojedinac na ovoj utakmici vratar Livaković i to zaustavio.

Dinamo u drugom dijelu nije ozbiljnije zaprijetio vratima Juventusa.

U drugom susretu iz ove skupine Lyon i Sevilla su odigrali bez pogodaka što je Španjolcima osiguralo drugu poziciju.P rvo mjesto u skupini osvojio je Juventus sa 14 bodova, druga je Sevilla sa 11 bodova, Lyon na trećem mjestu ima osam bodova, dok je Dinamo na začelju bez bodova.