Dinamo s igračem manje osigurao Ligu prvaka

Hrvatski prvak Dinamo igrat će ove sezone u Ligi prvaka! Nakon gostujuće pobjede u Albaniji, u uzvratnom susretu četvrtog pretkola modri su na Maksimiru pred lijepo popunjenim tribinama pobijedili Skenderbeu s 4:1.

Tako je Dinamo prošao albanskog prvaka s ukupnih 6:2 i zasluženo je prošao u grupnu fazu najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu.

Dinamo je poveo golom El Arabi Soudanija u devetoj minuti, no već u idućoj minuti gosti su izjednačili, a strijelac je bio Esquerdinha. U 15. minuti ‘Modri’ su stigli do novog vodstva, ovoga puta pogodak je postigao Armin Hodžić. U 48. minuti hrvatski prvak je ostao s igračem manje nakon što je isključen Goncalo, no sedam minuta kasnije Jeremy Taravel je nakon ubačaja iz kornera povisio na 3:1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Soudani svojim drugim pogotkom u 80. minuti.

Dinamo je peti put izborio plasman u elitno natjecanje Starog kontinenta, te devetu godinu uzastopno igranje u Europi najmanje do Božića. Modri su natjecanje po skupinama Lige prvaka dohvatili i 2012./2013., 2011./2012., 1999./2000. i 1998/1999., no niti jednom nisu prošli dalje. Tri puta su bili posljednji, a jednom drugi, ali te 1998./1999. godine to nije bilo dovoljno za prolaz.

Dinamo je plasmanom u Champions League osigurao i najmanje 14 milijuna eura. Za uspješan prolaz kroz kvalifikacije zaradio je dva milijuna eura, a sam ulazak u Ligu prvaka donosi dodatnih 12 milijuna eura, i to bez obzira na ishod natjecanja u skupini.

Osim zagrebačkog Dinama, Maccabi, Malmo, Šahtar i Valencia plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka.

[UEFA Champions League] Liga prvaka stanuje u Zagrebu! Hvala vam svima na sjajnoj podršci! Ajmooo Dinamo!UEFA Champions League is coming to Zagreb! Thank you all for love and support!

Posted by GNK Dinamo Zagreb on 25. kolovoz 2015

Rezultati uzvratnih susreta play-offa:

Dinamo Zagreb – Skenderbeu 4:1 (ukupno 6:2)
Maccabi Tel Aviv – Basel 1:1 (3:3 – Maccabi ide dalje)
Malmo – Celtic 2:0 (4:3)
Monaco – Valencia 2:1 (3:3)
Šahtar – Rapid Beč 2:2 (3:2)

U srijedu igraju:

APOEL Nicosia – Astana (prvi susret 0:1)
Bayer Leverkusen – Lazio (0:1)
CSKA Moskva – Sporting (1:2)
Club Brugge – Manchester United (1:3)
Partizan Beograd – BATE Borisov (0:1)

Izvlačenje grupa Lige prvaka na rasporedu je u četvrtak u 17.45. Direktan plasman u grupnu fazu izborili su: Barcelona, Chelsea, Bayern München, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, Zenit, PSV Eindhoven, Real Madrid, Atlético Madrid, FC Porto, Arsenal, Manchester City, Sevilla, Lyon, Dinamo Kiev, Olympiacos, Galatasaray, Roma, Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg i Gent.