Dinamo remijem na Poljudu ispustio povijesni podvig

Dvoboj nogometaša Hajduka i Dinama, koji je u srijedu odigran na Poljudu završio je 1:1, a radilo se o zaostaloj utakmici 22. kola Prve HNL.

Dinamo je poveo u 16. minuti pogotkom Lovre Majera, a izjednačio je Marko Livaja u 44. minuti.

Četiri kola prije kraja prvenstva Dinamo je na vrhu ljestvice sa 75 bodova, sedam više od drugoplasiranog Osijeka. Treća je Gorica sa 56, a četvrta Rijeka sa 52. Hajduk ima 48 bodova i nalazi se na petom mjestu.

Nakon tri pobjede u prethodna tri ovosezonska sraza s Hajdukom, Dinamo nije uspio ostvariti maksimalan učinak i tako gotovo i matematički osigurati obranu naslova prvaka, ali u zadnja četiri kola ulazi s velikih sedam bodova prednosti pred Osijekom.