Dinamo remijem na Maksimiru do povijesnog uspjeha

Dinamo i Anderlecht odigrali su susret bez pogodaka u posljednjoj utakmici grupne faze Europske lige.

Prvo poluvrijeme na Maksimiru prošlo je bez većih uzbuđenja. Dinamo je na početku prepustio loptu gostima koji su jako ušli u utakmicu. Nogometaši Anderlechta pokušavali su dugim loptama odmah pronaći put do gola Modrih, ali nije bilo većih prijetnji za Livakovića.

Dinamo je ostao bez jednog od najboljih igrača ove sezone za prvu utakmicu druge faze Europske lige. Nakon dvoboja s hrvatskim reprezentativcem i igračem Anderlechta Antonijem Milićem Hajrović je zaradio žuti karton. Loša je vijest zato što mu je to već treći ove sezone, a to znači jedna utakmice suspenzije.

U 15. minuti Bakkali je propustio dobru priliku, pucao je s ruba šesnaesterca, ali vratar Dinama odlično je reagirao. Par minuta kasnije Oršić je pokušao na drugoj strani, ali nije bilo veće opasnosti za vratara gostiju. Dinamo je u 26. minuti sjajno kombinirao nakon kornera, ali Hajrović je pucao visoko iznad gola.

Marin Leovac na poluvremenu je ostao u svlačionici jer je ozlijedio kuk, a na terenu ga je zamijenio Amir Rrahmani. u 82. minuti Livakovića je pokušao udarcem iz daljine iznenaditi Kayembe, ali vratar Dinama se uspio nekako snaći.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Pokušavao je Dinamo doći do pogotka na svojem travnjaku, ali nedostajalo je preciznosti pri završetku akcija.

Dinamo je u prvoj utakmici u gostima Anderlecht pobijedio 2:0. Ovo je povijesni uspjeh Dinama jer je prva hrvatska momčad koja je završila grupnu fazu Europske lige bez poraza.

Dinamo: Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Gojak, Šunjić, Olmo – Hajrović, Oršić, Gavranović

Anderlecht: Boeckx – Appiah, Bornauw, Sanneh, Milić – Gerkens, Kayembe, Morioka, Saief – Santini, Bakkali