Dinamo prosuo pobjedu protiv Shkupija

U prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je protiv prvaka Sjeverne Makedonije Shkupija u Maksimiru odigrao 2-2 (1-1).

Goste je u prednost doveo Queven (25.), poravnao je kapetan Dinama Arijan Ademi (44.), da bi vodstvo domaćima donio Bruno Petković (86.), ali konačnih 2-2 postavio je Renaldo Cephas (89.).

Bila je to siromašna utakmica u kojoj Dinamo nije uspijevao probiti čvrstu obranu Shkupija. Protok lopte kod momčadi Ante Čačića bio je vrlo spor, pa su gosti lakoćom zatvarali sve prilaze svom golu.

S druge strane, Shkupi se orijentirao na pokušaje iz protunapada, a jedan takav je sredinom prvog poluvremena donio i rezultat, javlja Hina.

Alvarez je poslao dugu loptu sa svoje polovice prema Dinamovom kaznenom prostoru, Mišić se u pokušaju raščišćavanja situacije sudario s Teophile-Catherineom, a tu pomutnju u obrani domaćih iskoristio je Queven koji je utrčao iz drugog plana te prebacio Livakovića.

Dinamo je do poravnanja stigao u samoj završnici prvog poluvremena i to uz veliku dozu sreće. Moharrami je uputio centaršut s desne strane, Petković je bio kratak, ali iza njegovih leđa skočio je Ademi i udario glavom loptu u tlo. Ona se odbila u čudnom luku te postala neuhvatljiva za Naumovskog završivši u samom gornjem lijevom kutu njegovih vrata.

U drugom poluvremenu trener Dinama Ante Čačić pokušao je razbuditi momčad uvođenjem Oršića i Baturine, no Dinamo je tek sporadično prijetio gostujućem golu.

Kada je Petković u 86. minuti ipak zatresao mrežu Shkupija i doveo Dinamo u vodstvo činilo se kako će hrvatski prvak s prednosti na uzvrat u Skoplje, no ta je prednost trajala samo tri minute.

Do vodećeg pogotka Dinamo je stigao slučajno, Oršić je glavom spustio loptu za udarac Ademija sa 13-14 metara, no ovaj je vrlo loše zahvatio loptu, pa je ona završila u nogama Petkovića koji se nalazio na šest metara od gola. Napadač ”Modrih” smirio je loptu i pogodio nebranjeni dio vrata jer je Naumovski bio izvan pozicije očekujući opasniji udarac Ademija, piše Hine.

Samo tri minute nakon postignutog pogotka Dinamo je primio gol nakon serije obrambenih grešaka. Gjorgiev je nadskočio Perića na 30-ak metara od Dinamovog gola, na loptu je krenuo Cephas koji je do nje stigao prije istrčalog Livakovića i pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2-2.