Dinamo nakon drame penala prošao Cluj, Sarajevo ispalo

Nogometaši Dynama pobijedili su u Brestu u okviru 2. pretkola Lige prvaka ekipu Sarajeva rezultatom 2:1 te se plasirali u narednu fazu elitnog europskog natjecanja.

Domaći su u vodstvo došli već u trećoj minuti. Gordejchuk je pogodio nakon centaršuta s desne strane i uz puno sreće budući da je lopta pogodila jednog igrača Sarajeva, prevarila Kovačevića i završila u mreži.

Sarajevo je izjednačilo u 34. minuti preko Đokanovića. Mladi igrač Sarajeva se lijepo ubacio i pogodio mrežu Bjelorusa.

Samo što se krenulo drugo poluvrijeme, Dynamo je ponovno poveo. Strijelac je bio Diallo koji je zabio gol nakon centaršuta s lijeve strane.

U 52, minuti dogodio se najkontroverzniji trenutak utakmice. Ahmetović je postigao gol nakon što je golman odbio loptu u šesnaesterac, ali je pomoćni sudac signalizirao nepostojeće zaleđe, što se jasno moglo vidjeti na ponovljenim snimkama.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a Sarajevo će svoj put nastaviti u 3. pretkolu Europske lige.

Dinamo nakon drame penala prošao Cluj

Dinamo se plasirao u treće pretkolu Lige prvaka nakon što je u Rumunjskoj slavio protiv Cluja nakon jedanaesteraca.

Poslije 120 minuta bilo je 2:2. Golove za hrvatskog prvaka, koji je 40 minuta igrao s igračem manje zbog crvenog kartona Theophilea, zabili su Amer Gojak i Lirim Kastrati.

Dinamo je vodio dva puta, ali su se domaći oba puta uspjeli vratiti. Posebno bolno za dinamovce bilo je kada je Debeljuh zabio u 92. minuti za produžetke.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Dinamo je slavio sa 6:5, a odluka je pala u sedmoj seriji kada je Boli prebacio cijeli gol. Rumunji su u petoj seriji imali meč-loptu kada je Balgradean obranio Gojakov udarac, no Livaković je spasio Dinamo zaustavivši udarac Golofca.

Dinamo će biti nositelj i u trećem pretkolu, a tamo sigurno neće moći igrati protiv Young Boysa, Crvene zvezde i Qarabaga.

Ždrijeb trećeg pretkola je 31. kolovoza, a igrat će se jedna utakmica 15. ili 16. rujna. Play-off će se igrati na dvije utakmice 22./23. rujna i 29./30. rujna.