Dinamo nadigrao Astanu: Zagrepčani jednom nogom u play-offu

GNK Dinamo Zagreb sjajnom je igrom svladao FC Astana rezultatom 2:0 na travnjaku Astana Arene u trećem pretkolu Lige prvaka.

Dinamo je odmah pokazao kako se nije došao braniti, momčad Nenada Bjelice napadački je ušla u susret.

U 14. minuti Dinamo brzo kombinira pred protivničkim vratima, ali loptu je nakon lošeg centaršuta lako pokupio vratar Nenad Erić.

U prvom poluvremenu igrala se aktivna utakmica. Dinamo je poveo u 39. minuti sjajnim pogotkom Marija Budimira. U samo par poteza Modri su došli pred gol Astane – Dani Olmo je lijepo prošao po desnoj strani, dodao do Budimira koji nečuvan lako matira Erića i pogađa svoj drugi pogodak u kvalifikacijama LP ove sezone.

Domaćini su nakon primljenog pogotka pokušali brzo odgovoriti, ali na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Dinama.

Nogometaši Astane nakon predaha ulaze nešto odlučnije, međutim prvu veliku priliku opet je imao Dinamo. Olmo je u 55. minuti primio precizan šut na rubu šesnaesterca i odlučio se pucati, ali šut je završio u rukama vratara.

Dinamo je kreirao sve više šansi kako je utakmica odmicala. U 62. minuti Teophille-Catherine glavom puca pokraj vrata, a u 70. Gavranovićev  pokušaj fantastično brani Erić.

Zagrepčani su vodstvo povećali u 84. minuti preko Olma koji je primio odličan pas i sjajno zabio za 2:0.

Dinamo: Zagorac – Stojanović, Dilaver, Teophille-Catherine, Leovac – Ademi, Gojak, Olmo – Oršić, Hajrović, Budimir

Astana: Erić – Rukavina, Postnikov, Aničić, Šomko – Maevskij – Kleihleisler, Mužikov, Tomasov, Henrique – Kabananga