Dinamo na krilima Lovre Majera pobijedio Omoniju

Dvojakih osjećaja bit će trener Dinama Damir Krznar nakon pobjede nad Omonijom (2:0) u drugom pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Rezultat je definitivno dobar, mada je igra bila dijelom prosječna, ali brigu donose ozljede Arijana Ademija i Luke Ivanušeca koje bi definitivno znatno oslabile zagrebački sastav.

Nakon lošeg otvaranja domaćeg prvenstva protiv Slaven Belupa, ulazak Dinama u susret protiv ciparskog prvaka nije bio sjajan. Presporo su djelovali Modri, nisu uspijevali uspostaviti kontrolu nad utakmicom i Omonia je čvrstom igrom smirila mogući rani pritisak Dinama.

Prvu pravu priliku imali su gosti u 27. minuti. Rasmus Lauritsen nakratko je izbio loptu, ali ona je došla do X Duriša koji je potpuno neometan, ali puca slabo pored gola. Dinamo nije kreirao neku ozbiljniju priliku sve do 36. minute kada je Bruno Petković dva puta tukao, ali oba puta obrambeni blok bio je na mjestu.

Svega par minuta kasnije, Dinamo nije primio pogodak, ali je doživio težak udarac. Nakon jednog duela na terenu je ostao Arijan Ademi koji je odmah pokazao da neće moći nastaviti te je umjesto njega ušao Josip Mišić. U prvom dijelu više nismo vidjeli ozbiljnih prilika, a dojam je bio ne pretjerano dobar.

Omonia je ostavila dojam ozbiljne, čvrste ekipe, a Dinamo bez obzira na bolji kadar na papiru, to isto nije pokazivao na terenu. Za razliku od prvog poluvremena, početkom drugog dijela Dinamo je izgledao puno bolje. Nešto kreativniji bili su Modri, pokazivali više inicijative prema naprijed, ali u 63. minuti dogodio se novi šok.

Nakon jednog predugog fora, Luka Ivanušec sudario se s Jordi Gomezom te nakon liječničke intervencije, bio prisiljen napustiti travnjak. Premda su ostali bez dva važna igrača, nogometaši Dinama konačno su poentirali u 64. minuti.

Premda se činilo da će gosti mirno izbiti loptu, napravili su grešku, Josip Mišić propustio je dodavanje Kristijana Jakića te lopta dolazi do Lovre Majera koji vara braniča i silovito pogađa za 1:0. Dinamo je tako poveo s nešto manje od pola sata do kraja i napravio prvi korak prema važnom rezultatu u prvom susretu.

Definitivno nije dovoljan bio jedan pogodak i Dinamo je morao krenuti prema većoj prednosti s kojom bi puno mirnije otišli na Cipar. To se i dogodilo u 81. minuti.

Majer je ubacio iz kornera, a sjajno utrčao Jakić i glavom pogodio za 2:0. Premda nije Dinamo djelovao uvjerljivo, pobjeda od dva pogotka razlike sasvim je zadovoljavajuća i trebala bi biti dovoljna za miran uzvrat.

Jasno, treba imati na umu da je u pitanju i nacionalni koeficijent te bi Dinamo trebao napraviti sve da ponovi rezultat iz današnjeg susreta i s dvije pobjede dočeka pobjednika ogleda između varšavske Legije i Flore Tallinn.